Naga MarketsIlość Ethereum zgromadzonego przez górników pobiła rekord z 2016 rokuSaldo kryptowaluty posiadanej przez górników Ethereum jest największe od czasu, gdy sieć została po raz pierwszy uruchomiona. Po przeliczeniu na dolary jest to historyczny szczyt w wysokości aż 1,85 miliarda dolarów, na co wskazują dane dostarczone przez platformę analityczną Santiment. Górnicy nie są skłonni do sprzedaży, ponieważ czekają na wzrost wartości cyfrowego aktywa.

Ethereum: takiej ilość zgromadzonej kryptowaluty nie było od lat

Firma analityczna Santiment podała, że 532 750 ETH to największe saldo posiadane przez górników od 13 lipca 2016 roku. Kwota ta równa się około 0,45% całkowitej krążącej podaży Ethereum, która wynosi obecnie 117,8 mln ETH.Ilość zgromadzonego przez górników Ethereum
Ilość zgromadzonego przez górników Ethereum

Zazwyczaj górnicy regularnie sprzedają aktywa, aby pokryć wydatki, które obejmują koszty energii elektrycznej i sprzętu potrzebnych do wydobywania kryptowalut. Niechęć do sprzedaży sugeruje, że górnicy mogą czekać na dalszy wzrost cen.

ETHER: współczynnik mocy obliczeniowej znalazł się na nowych szczytach

Współczynnik mocy obliczeniowej Ethereum, który często jest postrzegany jako odzwierciedlenie zdrowia i bezpieczeństwa sieci, spadł wraz z Bitcoinem podczas exodusu górników z Chin. Pod koniec czerwca współczynnik Ethereum spadł do 477 TH/s, jednak w przeciągu trzech ostatnich miesięcy zdołał się w pełni odbudować, a nawet wspiąć na nowe szczyty. Obecnie, patrząc od początku roku, wzrósł aż o 150%.

Dzieje się tak pomimo tego, że chińskie pule wydobywcze Ethereum wypadły z wyścigu, a SparkPool i BeePool zawiesiły działalność w ostatnich tygodniach. Co ciekawe, nie odnotowano zauważalnego spadku mocy obliczeniowej sieci (hash rate), który według Bitinfocharts 5 października osiągnął najwyższy w historii poziom 745 terahaszy na sekundę (TH/s).

Portal Cointelegraph poinformował we wrześniu, że górnicy Ethereum zaczęli gromadzić aktywa po londyńskiej aktualizacji, która miała miejsce na początku sierpnia. Badania z giełdy kryptowalutowej Kraken sugerowały, że górnicy oczekiwali dalszego wzrostu cen powodu z potencjalnych właściwości deflacyjnych aktualizacji EIP-1559, która spala niektóre opłaty transakcyjne.

Według serwisu Ultrasound.Money odd momentu uruchomienia aktualizacji 5 sierpnia, zostało już spalonych 473 120 ETH o wartości około 1,7 miliarda dolarów.

Co więcej, duży procent został również postawiony na kontrakcie Eth2 Beacon Chain. A według eksploratora Eth2, około 6,7% lub 7,9 mln ETH zostało zablokowanych do stakowania. Przy obecnych cenach cyfrowego aktywa na poziomie około 3,577 dolarów, zablokowana wartość odpowiada to około 28 miliardów dolarów.

invest

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: us500 | asseco akcje prognozy | kurs zlotego | gpw ten square games | cena akcji pekao | średni kurs funta | playway akcje rekomendacje |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here