Naga Markets

Bitcoin, ethereum, kryptoaluty, btc, ethIlość Bitcoinów przechowywanych na giełdach spadła do poziomów widzianych ostatnim razem w 2018 r. Według danych pochodzących od firmy analizującej informacje z blockchainów – Glassnode ponad 300 tys. monet BTC zostało zabranych z platform handlowych podczas tegorocznej kryptowalutowej zimy. To z kolei jest odbierane przez niektórych obserwatorów rynku, jako zwyżkowy sygnał. 

Ilość Bitcoinów przechowywanych na giełdach najniżej od 4 lat

Podczas gdy bessa na rynku wirtualnych walut utrzymuje się od dobrych kilku miesięcy, znaczna część inwestorów nie zamierza sprzedawać swoich BTC przy tak niskich poziomach cenowych. Świadczy o tym ilość Bitcoinów przetransferowanych z giełd na zewnętrzne adresy kryptograficzne. 

Posiadacze kryptowalut zwykle wycofują je z platform handlowych, gdy w najbliższym czasie nie mają w planach ich sprzedaży. Ma to związek z kwestiami bezpieczeństwa. Zgodnie z powtarzaną przestrogą ,,nie twoje klucze prywatne, nie twoje Bitcoiny’’, długoterminowe trzymanie cyfrowych aktywów na giełdach obarczone jest wysokim ryzykiem. Wszystko ze względu na to, iż te mogą zostać zhakowane, bądź odmówić swoim klientom dostępu do konta z wielu różnych powodów. 

bitcoin-btc-saldo-na-gieldach
Spadek salda BTC przechowywanych na giełdach. Źródło: Glassnode

Z danych pochodzących od Glassnode wynika, że podczas tegorocznej krypto zimy z platform handlowych wycofano ponad 300 tys. monet BTC na zewnętrzne adresy kryptograficzne. Tym samym ilość Bitcoinów przechowywanych na giełdach spadła do najniższego poziomu od 2018 r. Obecnie BTC trzymane na tego typu platformach stanowią jedynie 12% całkowitej podaży czołowej wirtualnej waluty.

Handluj kryptowalutami w formie CFD razem z Capital.com. Uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie

ZACZNIJ INWESTOWANIE

BTC z niedźwiedzim wzorem na wykresie

Niektórzy entuzjaści rynku wirtualnych walut spodziewają się dalszych spadków na Bitcoinie. Według prognoz przedstawionych niedawno przez znanego handlowca – Tone Vaysa kurs czołowej kryptowaluty może spaść nawet do okolic 7 tys. dol. za monetę, jeśli przełamie on wsparcie dla formującego się zniżkującego trójkąta. W opinii tego analityka przy tej niedźwiedziej prognozie bardziej realne są jednak poziomu między 11 tys. dol., a 12 tys. dol. 

Aktualna cena czołowej kryptowaluty to wciąż mniej niż 20 tys. dol. Obecnie handluje ona w pobliżu 19,1 tys. dol. W ciągu ostatnich 24 godzin jej kurs doznał niewielkich zmian cenowych. 

XTB

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułRestauracyjne konserwy Ed Red. Współpraca z Rafałem Zaorskim. Wywiad z prezesem Ed Red
Następny artykułWielka Brytania ma coraz większe kłopoty. Klub dwucyfrowej inflacji zyskuje nowych członków
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here