Podaż czołowej kryptowaluty trzymana na scentralizowanych giełdach kryptowalut zanotowała imponujący wzrost o 1,16 miliarda dol. miesięcznie, sygnalizując potencjalną zmianę nastrojów na rynku. Dane pochodzące od firmy analitycznej Glassnode ujawniają, że wartość Bitcoinów  utrzymywana na CEX-ach osiągnęła najwyższy poziom od maja 2023 roku, podnosząc całkowite saldo do 2,35 miliona BTC. Czy ten dynamiczny trend ma szansę utrzymać się, czy też może wskazywać na pauzę dla byków?

Wzrost wartości netto BTC na CEX-ach

Skok wartości Bitcoinów na giełdach współgrał z ich ogólnym wzrostem o 7% w bieżącym miesiącu, kontynuując imponujący rajd z października br., który przyniósł 28% zysku. Jednak to, co rzuca się w oczy, to dynamika zmiany pozycji netto giełd, która wyniosła 31 382,43 BTC. Ta liczba, równoznaczna z 1,16 miliarda dolarów, stanowi najwyższy poziom od maja br., podkreślając intensywność tego ruchu.Tradycyjnie napływ Bitcoinów do portfeli giełdowych jest interpretowany jako zamiar inwestorów związany z upłynnieniem ich udziałów, możliwą presją sprzedaży lub użyciem kryptowaluty jako depozytu zabezpieczającego na rynkach kontraktów terminowych i opcji. Jednak obecny trend może również wskazywać na odnowione zaufanie do scentralizowanych platform handlowych, co może być kluczowe dla dalszego rozwoju rynku kryptowalut.

Advertisement

Ostatnie zdarzenia, zwłaszcza upadek giełdy FTX założonej przez Sama Bankmana Frieda, pozostawiły wątpliwości co do bezpieczeństwa wirtualnych walut przechowywanych na giełdach. Znaczna część inwestorów reagując na te wydarzenia, przeniosła swoje środki z giełd do zewnętrznych portfeli kryptograficznych. Jednak obecny wzrost może sygnalizować odbudowę zaufania.

Dalsza część artykułu pod filmem
W chwili pisania tego tekstu czołowa z kryptowalut handluje w okolicy 37,4 tys. dol. W ciągu ostatnich 24 godzin jej wartość wzrosła o ponad 2%. 

Autor poleca również:Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.