Naga MarketsFrancuski Iliad złożył w poniedziałek wniosek do Komisji Europejskiej o zgodę na przejęcie kontroli nad Play Communications, podała Komisja. Jak wynika z zestawień KE, wstępny termin na rozpatrzenie wniosku upływa 26 października 2020 r.

Play rósł w poniedziałek o niemal 40%

W poniedziałek Iliad ogłosił wezwanie na 100% akcji Play Communications po cenie 39 zł za sztukę. Zapisy w wezwaniu potrwają od 19 października do 17 listopada br.

Kenbourne Invest II S.à r.l. oraz Tollerton Investments Limited – najwięksi akcjonariusze Play Communications posiadający po 51 160 632 akcji każdy (łącznie 102 321 264 akcji odpowiadających 40,2% głosów na walnym zgromadzeniu) – podpisali z Iliad wiążącą umowę sprzedaży akcji przewidującą nieodwołalną sprzedaż i przeniesienie wszystkich posiadanych akcji Play Communications w ramach wezwania.

Te artykuły również Cię zainteresują

Iliad podał także wczoraj, że nie wyklucza przeprowadzenia przymusowego wykupu akcji należących do akcjonariuszy mniejszościowych oraz wycofania Play Communications z obrotu na GPW, jeśli w wyniku wezwania osiągnie próg 95% ogólnej liczby akcji Playa.

Play Communications jest właścicielem 100% udziałów w P4 (Play), która jest operatorem telefonii komórkowej Play. Spółka zadebiutowała na GPW w lipcu 2017 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here