Naga Markets

W piątek, 30 września 2022 roku (30.09.2022), cena srebra wynosi 19,14 dol. za uncję. W 2022 roku notowania srebra tracą na wartości niemal 20% i to nawet pomimo faktu, że srebro razem ze złotem uważane są za jedne z bezpieczniejszych inwestycji w czasach wojen oraz kryzysów. Na niekorzyść srebra działa jednak jego wycena w dolarach amerykańskich, a te są ostatnimi czasy rekordowo drogie.

Ile kosztuje srebro? Cena srebra i kurs srebra
Srebro to obok złota jeden z najważniejszych metali w przemyśle oraz na rynkach finansowych

Kurs srebra w piątek, 30 września 2022 roku, godzina 10:33

  • Srebro w stosunku do złotego kosztuje 94,63 zł za uncję
  • Srebro w stosunku do dolara kosztuje 19,14 dol. za uncję
Ile kosztuje srebro 30.09.2022? Cena srebra do dolara i złotego w piątek
Ile kosztuje srebro 30.09.2022? Cena srebra do dolara i złotego w piątek

Srebro. Kurs srebra, historia i jego wykorzystanie

Srebro (oznacza na rynkach finansowych jako XAG/USD) to po złocie najpopularniejszy metal szlachetny w obrocie regulowanym. Srebro to również metal o jednym z najlepszych przewodnictw elektrycznych co sprawia, że równie chętnie używany jest w przemyśle. Dodatkowo, jest niezwykle popularnym materiałem do produkcji biżuterii.

Podobnie jak złoto czy miedź, srebro jest przedmiotem obrotu na rynkach regulowanych. Na New York Mercantile Exchange, jeden kontrakt terminowy na srebro daje prawo do 5000 uncji tego metalu, co powoduje, że jeden tick na wykresie srebra wart jest aż 25 USD.

Srebro jest jednym z najbardziej wszechstronnych metali, używane zarówno w gospodarce jak również do transakcji spekulacyjnych. Handel srebrem opiera się na ostrożnym prognozowaniu popytu i podaży ze strony podmiotów gospodarczych i spekulantów.

Poza walutą i jako środek inwestycyjny (monety i kruszce), srebro wykorzystywane jest w panelach słonecznych, filtracji wody, biżuterii, ozdobach, wysokiej wartości zastawie stołowej i naczyniach, w stykach i przewodnikach elektrycznych, w specjalistycznych lustrach, powłokach okiennych, w katalizie reakcji chemicznych, jako barwnik w witrażach oraz w specjalistycznych wyrobach cukierniczych.

Jego związki stosowane są w kliszach fotograficznych i rentgenowskich. Rozcieńczone roztwory azotanu srebra i innych związków srebra stosowane są jako środki dezynfekujące i mikrobiocydy, dodawane do bandaży, opatrunków na rany, cewników i innych narzędzi medycznych.

Srebro było jednym z siedmiu metali starożytności, które były znane prehistorycznym ludziom i których odkrycie w związku z tym zostało utracone przez historię. W szczególności trzy metale z grupy 11, miedź, srebro i złoto, występują w formie pierwiastkowej w przyrodzie i były prawdopodobnie używane jako pierwsze prymitywne formy pieniądza w przeciwieństwie do zwykłego barteru.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

XTB

Conotoxia

Poprzedni artykułIle kosztuje Bitcoin i Ethereum? Kurs BTC oraz ETH 30.09.2022
Następny artykułPantera Capital planuje zebrać 1,25 mld dol. na drugi fundusz blockchain
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here