Naga MarketsIle kosztuje najtańsze OCIle kosztuje najtańsze OC?

Każdy kierowca chciałby płacić za ubezpieczenie OC mniej niż do tej pory. Jest to możliwe, o ile nie zdecyduje się na wybór przypadkowej oferty. Podstawą jest porównanie dostępnych propozycji i wybór polisy wpisującej się w oczekiwania finansowe. Sprawdź, ile może kosztować najtańsze OC i dowiedz się, jak je znaleźć.

Jak wynika z danych za III kwartał 2019 roku, średnia wysokość ceny obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego wyniosła 686 zł. Chociaż jest to zdecydowanie mniej niż jeszcze kilka lat temu, wielu kierowców chciałoby jeszcze bardziej obniżyć wysokość składki.

Najtańsze OC – ile trzeba za nie zapłacić?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ cena obowiązkowej polisy uzależniona jest od indywidualnego ryzyka, z jakim związany jest konkretny kierowca. Dlatego cenę najlepiej sprawdzić w kalkulatorze ubezpieczeń OC i AC. Obliczenia pokazują, że wybór najtańszej oferty pozwala zaoszczędzić nawet do 50% – wiele jednak zależy od samego towarzystwa ubezpieczeniowego.

Przykład.46-letni mężczyzna (z prawem jazdy od 2002 roku) mieszkający w Krakowie chce ubezpieczyć Citroena C3 (2014) o pojemności silnika 1199 cm3. Jak wynika z kalkulatora OC i AC, za najtańsze ubezpieczenie będzie musiał zapłacić 450 zł (Beesafe). Dla porównania – za najdroższe OC zapłaci 578 zł (mtu24).

Jak znaleźć najtańsze OC?

Częstym błędem kierowców jest wybór przypadkowej oferty lub przedłużenie dotychczasowej umowy. Takie podejście nie zawsze daje gwarancję zakupu najtańszego OC. Jak zatem je znaleźć?

Wystarczy skorzystać ze wspomnianego kalkulatora ubezpieczeniowego, za pomocą którego szybko i wygodnie oszacujesz wysokość składki. Musisz tylko wypełnić formularz, podając swoje dane i pojazdu. Potem nie pozostaje nic innego jak oczekiwanie na kalkulację i wybór najtańszego ubezpieczenia.

Więcej na temat taniego OC znajdziesz w artykule pod adresem  https://rankomat.pl/tanie-oc.

Pamiętaj jednak, że ceny polisy uwzględniają indywidualne ryzyko ubezpieczeniowe, które jest różnie interpretowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Zwykle jednak uwzględniane są między innymi takie czynniki jak: wiek kierowcy, doświadczenie (data wydania prawa jazdy), miejsce zamieszkania, pojemność silnika. Niektórzy ubezpieczyciele biorą pod uwagę jeszcze: stan cywilny, liczbę dzieci, markę pojazdu, przebieg.

Tanie OC – czy to się opłaca?

Zastanawiasz się, czy kierowanie się ceną przy wyborze OC jest rozsądnym podejściem? Oczywiście, że tak – zakres ochrony i sumy gwarancyjne są regulowane stosownymi przepisami. Oznacza to, że wysokość składki nie wpływa na to, jaką ochroną objęty jest dany kierowca. Ubezpieczyciel ma obowiązek przejąć na siebie finansową odpowiedzialność – niezależnie od tego, ile kosztuje ubezpieczenie OC.

Jeżeli jesteś osobą lubiącą oszczędzać, wybierz najtańsze OC. Dzięki temu możesz wiele zyskać – wysokość oszczędności zależy jednak od indywidualnego ryzyka ubezpieczeniowego, które cię charakteryzuje jako kierowcę.

Artykuł partneraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here