Ile kosztuje funt? Kurs GBP/PLN zatrzymał się na 5,37 złW poniedziałek, 20 września 2021 roku, kurs funta testuje poziomy 5,37 zł i traci 0,11% do złotówki. Kurs GBP/PLN po trzech dniach wzrostów koryguje, po teście najwyższych poziomów od około miesiąca.

Kurs funta w konsolidacji. GBP/PLN historycznie mocny

Notowania GBP/PLN w poniedziałek tracą 0,11% i testują poziom 5,37 zł, który pozostaje bliski miesięcznym maksimom. Z punktu widzenia analizy technicznej kurs funta cały czas przesuwa się w konsolidacji (o zasięgu niemal 20 groszy), która obowiązuje z krótszymi lub dłuższymi przerwami od marca bieżącego roku.Górne ograniczenie na wykresie GBP/PLN to okolice 5,40-5,42 zł, których wybicie otworzyłoby drogę do testu tegorocznych szczytów pod 5,50 zł. Dolne stanowi natomiast strefa 5,23 zł wzmacniana przez 200-dniową średnią ruchomą.

Wyjście poniżej dałoby możliwość testu dołków z czerwca , na wysokości poziomu 5,15 zł.

Ile kosztuje funt? Kurs GBP/PLN zatrzymał się na 5,37 zł
Kurs funta w poniedziałek, 20 września 2021 roku. Notowania GBP/PLN na wykresie dziennym

– W ubiegłym tygodniu stopy brytyjskiego rynku pieniężnego zdecydowanie wybiły się w górę, a mimo to kurs funta zaczyna się nieco szamotać. GBP generalnie nie radzi sobie dobrze w słabszym środowisku akcji, a bilans ryzyka wygląda na przechylony w kierunku strefy wsparcia – prognozują analitycy zespołu walutowego ING.

Sprawdź jak historycznie kształtował się kurs funta zgodnie z oficjalnymi tabelami NBP

Data publikacji tabeli kursowej NBP Kurs funta (GBP/PLN)
17 września 2021 r. 5,3633 zł
16 września 2021 r. 5,3697 zł
15 września 2021 r. 5,3228 zł
14 września 2021 r. 5,3442 zł
13 września 2021 r. 5,3189 zł
10 września 2021 r. 5,3296 zł
9 września 2021 r. 5,2889 zł

Źródło: Opracowanie własne na podstawie historycznych Tabeli A kursów NBP

Ile kosztuje funt? Kurs GBP/PLN zatrzymał się na 5,37 zł
Kurs funta, wartości średnie z ostatnich 31 dni według NBPJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest
Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułRynek ropy naftowej: Risk-off szkodzi cenom surowca
Następny artykułOdlewnie Polskie ze stratą ponad 4%. Spółka prezentuje wyniki finansowe
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here