Naga Markets

Kurs euro do franka (EUR/CHF): parytet może być normą, twierdzi Credit AgricoleKurs euro do franka szwajcarskiego (EUR/CHF) przed tygodniem w ciągu zaledwie jednej sesji osunął się w dół o blisko 2% na wieść o zaskakującej podwyżce stopy procentowej przez SNB o 50 pb. Umocnienie franka może trwać nadal, uważa Credit Agricole, i prognozuje osiągnięcie parytetu.

Parytet nową normą dla EUR/CHF? Credit Agricole uważa, że tak

Parytet może stać się nową normą dla pary euro do franka (EUR/CHF), jak przewidują analitycy Credit Agricole. Nowe prognozy banku inwestycyjnego dotyczące EUR/CHF na lata 2022 i 2023 wskazują na konsekwetne trzymanie się poziomu 1,00.SNB nie uważa już tej waluty za “wysoko wycenianą”, a jednocześnie przewiduje możliwość ewentualnej sprzedaży części waluty, gdyby CHF miał się osłabić. Jak zauważyli analitycy Credit Agricole, w ciągu zaledwie jednego spotkania walutowego CHF stracił dwie kluczowe cechy, które czynią z niego preferowaną walutę finansowania: relatywnie niższe stopy od EBC i oczekiwania dotyczące słabszej waluty.

Kurs euro do franka (EUR/CHF): parytet może być normą, twierdzi Credit Agricole
Kurs EUR/CHF. Źródło: tradingview.com

– Zmiana ta powinna w dłuższej perspektywie ograniczyć presję sprzedażową na CHF, podczas gdy pokrywanie krótkich pozycji w CHF prawdopodobnie rozpoczęło się już na dobre po posiedzeniu SNB. – zauważyli analitycy Credit Agricole.

Invest.Cinkciarz.pl oferuje dostęp do ponad 5000+ instrumentów i najniższe spready walutowe w swojej historii. Wszystko z jednego prostego konta Smart:

SPRAWDŹ SZEROKĄ OFERTĘ INVEST.CINKCIARZ.PL

Szwajcaria wyszła suchą stopą z kryzysu pandemicznego

Szwajcarska gospodarka przeszła przez pandemię koronawirusa relatywnie bezpiecznie i bez nadmiernych negatywnych skutków ekonomicznych, w przeciwieństwie do większości innych eksporterów.

Poza solidnymi fundamentami makroekonomicznymi, frank może również nadal polegać na swoim statusie “bezpiecznej przystani”. Zdaniem Credit Agricole, cecha ta może okazać się ona całkiem przydatna, gdyż rynki finansowe i gospodarka światowa wydają się przygotowywać na trudniejsze czasy w nadchodzącej bliskiej przyszłości.

NED

Co istotne, w porównaniu z większością innych rozwiniętych gospodarek, wzrost szwajcarskiej inflacji był jak dotąd dość łagodny: stopa inflacji CPI za maj wyniosła 2,9% w ujęciu rocznym.

– Nasz centralny scenariusz nie przewiduje pełnych zawirowań gospodarczych czy politycznych w strefie euro, a jedynie ponowną wycenę wyższego ryzyka, czego dowodem jest niedawne poszerzenie spreadów krajów peryferyjnych, co może wystarczyć do utrzymania silnego wsparcia dla CHF w stosunku do EUR w nadchodzących miesiącach. –  zauważyli analitycy Credit Agricole.

Zobacz również: Kurs euro do dolara. EUR/USD tanie i wyprzedane, podkreślili analitycy CA

– Oceniamy, że przez pewien czas parytet lub jego zbliżenie może stać się nową normą dla EUR/CHF. Ostatecznie, CHF może mieć więcej miejsca na umocnienie w stosunku do przewartościowanego dolara amerykańskiego. Nasza ostatnia analizuje wskazuje na wartość godziwą bliską 0,92 dla USD/CHF. – dodali.

Prognoza Credit Agricole Wrzesień 2022 Grudzień 2022 Marzec 2023 Czerwiec 2023 Wrzesień 2023 Grudzień 2023
EUR/CHF 0.98 0.99 1 1 1 1
USD/CHF 0.91 0.9 0.91 0.91 0.88 0.87

 

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: sp500 notowania | echo investment akcje rekomendacje | średni kurs korony czeskiej nbp | frank euro | nasdaq kurs | gpw pkobp |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here