stos polskich złotych, z pięciozłotówką z przoduW poniedziałek, 29 kwietnia 2019 roku, kursy walut na rynku Forex kształtują się następująco: euro kosztuje 4,2954 zł, dolar 3,8470, funt 4,9777, a frank szwajcarski 3,7759. Bieżący tydzień to nie tylko ostatnie dni handlowe kwietnia, ale również święta w Polsce i w wielu europejskich gospodarek. Kurs euro oraz inne rynki walutowe mogą być więc narażone na ograniczoną zmienność.


Kurs euro nadal poniżej 4,30. EUR/PLN znowu się zatrzymał

Po dynamicznej korekcie wzrostowej, która nastąpiła po jeszcze dynamiczniejszych spadkach obserwowanych od połowy lutego, kurs euro ponownie nie potrafi poradzić sobie z okrągłym poziomem 4,30 zł. Na początku nowego tygodnia – który w Polsce oraz w wielu krajach europejskich będzie zdecydowanie krótszy – notowania EUR/PLN utrzymują się wyraźnie poniżej wspomnianego poziomu oporu i delikatnie tracą.

Nie zmienia to faktu, że ostatnie dwa tygodnie nie były korzystne dla złotówki, która osłabiała się do wspólnej waluty o niemal trzy grosze.

Kurs euro do złotego na wykresie dziennym
Kurs euro do złotego na wykresie dziennym

Kurs dolara ponownie na tegorocznych maksimach, USD/PLN testuje 3,85 zł

W zeszłym tygodniu kurs dolara testował okolice 3,86 zł ostatni raz obserwowane w lutym i w marcu. We wtorek cena wraca pod poziom 3,85 zł, utrzymuje się jednak nadal nad istotną strefą wsparcia/oporu, którą wyznaczają maksima z końca marca.

Dopiero powrót pod 3,84 zł mógłby sprawić, że USD/PLN zacznie silniej tracić. Dopóki notowania utrzymują się w obecnym przedziale, cena może konsolidować w przeciągu kolejnych sesji.

Kurs dolara do złotego na wykresie dziennym
Kurs dolara do złotego na wykresie dziennym

Kurs funta poniżej 4,98 zł, GBP/PLN powoli pnie się w górę?

Notowania brytyjskiej waluty kolejną sesję z rzędu utrzymują się pod okrągłym poziomem 4,98 zł, jednak od ostatnich dwóch tygodni zyskują już około 6 groszy. Złotówka więc stopniowo traci, a kurs funta korzysta z powolnej aprecjacji. W tym momencie niezbędne będzie jednak wybicie obecnego oporu i okrągłej strefy 5 zł, jeżeli GBP/PLN chce myśleć o dalszych wzrostach.

kurs funta 29 kwietnia 2019
Kurs funta do złotego na wykresie dziennym

Kurs franka ponownie nad istotnym wsparciem. CHF/PLN w stronę 3,82 zł?

Jedna z najsilniejszych sesji wzrostowych od ponad miesiąca spowodowała, że kurs franka powrócił nad minima marcowe w zeszłym tygodniu i utrzymuje się nad strefą wsparcia 3,7750 zł. Dzięki temu cena może zapewnić sobie odbicie i powrót w okolice górnego ograniczenia konsolidacji na wysokości 3,82 zł.

kurs franka CHFPLN 29 kwietnia 2019
Kurs franka do złotego na wykresie dziennym

Jak na razie we wtorek CHF/PLN delikatnie traci i testuje nowe wsparcie od góry, dopóki jednak poziom nie zostanie wybity, korzystna dla franka koniunktura powinna się utrzymać.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here