Ile kosztuje euro, dolar, frank, funt? Aktualne kursy walut CHF, EUR, USD, GBP -25 maja 2019Polski złoty (PLN) ma za sobą bardzo udany tydzień. Nasza waluta umocniła się zarówno do dolara, euro, franka jak i funta brytyjskiego. W stosunku do CHF było to +0,7%, podobnie do EUR +0,67%. Z kolei do GBP, PLN umocnił się aż 1,2%, a do USD zyskał aż 1,98%. Zobaczmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na CHF/PLN, USD/PLN, EUR/PLN i GBP/PLN.

Waluta Kurs Nazwa
EUR 4,2598 euro
USD 3,7580 dolar
GBP 4,7865 funt
CHF 3,805 frank

Euro (EUR) coraz tańsze

Kurs euro do złotego EUR/PLN testuje tegoroczne minima. Dynamika spadków jest dość duża, dlatego uważam, że jeżeli w poniedziałek nie dojdzie do odbicia, to ruch spadkowy może się rozwinąć. Celem dla sprzedających powinien być w tej chwili 4,2450 zł. Jeżeli kurs wróciłby z powrotem powyżej 4,2650 zł, to dopiero wtedy pojawi się szansa na większą korektę wzrostową.

InvestCuffs

Cena euro do złotego EURPLN 8 czerwca 2019

Frank szwajcarski (CHF) w dół

Frank szwajcarski (CHF) odbija od horyzontalnej strefy oporowej przy 3,8350. W ubiegłym tygodniu niewiele brakło do przetestowania tegorocznych maksimów, które dla CHF/PLN w dalszym ciągu kształtują się na poziomie 3,8615. Patrząc na wykres w szerokim ujęciu kurs znajduje się w konsolidacji. Na początku nowego tygodnia spodziewałbym się kontynuacji ruchu w dół. Kluczowym wsparciem jest dopiero strefa przy 3,7300 zł, jednak aż tak dużej przeceny bym się nie spodziewał.

Zobacz także: Cena srebra odbija od poziomu 15$. Co z ceną złota i ropy?Cena franka do złotego CHFPLN 8 czerwca 2019 

 

Dolar (USD) może pogłębić spadki – nieudane wybicie szczytów

Kurs dolara do złotego bardzo szybko cofa z tegorocznych maksimów. Najwyższy kurs został  wyznaczony na poziomie 3,8750 zł. W piątek USD/PLN  zamyka się na poziomie 3,7580 zł. Patrząc technicznie, istnieje szansa na test poziomu 3,7450 zł. Jeżeli zostałby on wybity, to ruch spadkowy może się rozwinąć. Wtedy też  kurs może kierować się nawet  w kierunku 3,6500 zł..

Cena dolara do złotego USDPLN 8 czerwca 2019

Funt brytyjski (GBP) coraz tańszy

Notowania GBP/PLN znajdują się w wyraźnej tendencji spadkowej. Kurs funta traci. Jednak cena dociera do kluczowego poziomu wsparcia. Zwróćmy uwagę, że dwa ostatnie ruchy spadkowe były w zasadzie identyczne. Trzecia korekta ponownie dociera do geometrii 1:1, dlatego może dojść do reakcji popytowej. Z kolei zanegowanie poziomu, powinno doprowadzić do większej wyprzedaży.

Cena funta do złotego GBPPLN 8 czerwca 2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here