polski złoty w doniczceNotowania polskiego złotego z pewnością nie mogą zaliczyć minionego tygodnia do udanych. PLN tracił do wszystkich głównych konkurentów na światowych rynkach – kurs euro, kurs dolara i kurs funta zyskiwały nawet do 2% notując kilkudniowe serie nieprzerwanych wzrostów. Przed początkiem nowego tygodnia sugeruje to dalsze spadki złotówki.


Kurs dolara wzrośnie do 3,84? USD/PLN wybija istotny opór

Na wykresie USD/PLN cena pokonała poziom 3,80 zł, nad którym notowania nie zamykały się od połowy listopada. Zeszłotygodniowy rajd spowodował jednak, że kurs dolara mocno zyskał do złotego i obecne prognozy sugerują możliwość przetestowania poziomu 3,84 (maksima z końcówki zeszłego roku). Dla USD/PLN oznaczałoby to wzrost o ponad 12 groszy na przestrzeni zaledwie dwóch tygodni.

Kurs dolara do złotówki (USD/PLN) na wykresie dziennym. Źródło: Tradingview.com

Kurs euro nie był tak wysoko od dwóch miesięcy – EUR/PLN celuje w 4,33?

EUR/PLN zostawia za sobą kilkumiesięczną konsolidację, która trzymała ceny w ryzach od listopada. W piątek notowania testowały 4,3150 zł i wiele wskazuje na to, że kurs euro podejdzie jeszcze do 4,33 zł (maksima sprzed trzech miesięcy), zanim rynek zobaczy silniejsza korektę sprzedażową. Perspektywy sugerują więc dalsze osłabienie PLN.

kurs euro 10 lutego
Kurs euro na wykresie D1. Źródło: Tradingview.com

Zły moment na wymianę GBP? Kurs funta po 4,92 zł

Jeszcze na początku roku GBP był tańszy o 20 groszy. Teraz coraz częściej mówi się o teście 5,00, szczególnie po silnych wzrostach z zeszłego tygodnia. Kurs funta w trakcie kolejnych sesji może się nadal umacniać i decydującym testem będzie reakcja notowań na wysokości 4,95 zł.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here