Rzut okiem na złotówkęPolski złoty nie ma za sobą dobrego tygodnia, właściwie można powiedzieć, że od początku roku traci w stosunku do dolara, euro, franka i funta. Większość walorów dotarła jednak do kluczowych oporów, czy to już czas na wzrosty na polskim złotym? Zobaczmy jak wygląda sytuacja techniczna na parach walutowych USD/PLN, EUR/PLN i GBP/PLN. 


Sytuacja techniczna na kursie polskiego złotego do dolara (USD/PLN)

Dolar w stosunku do polskiego złotego (USD/PLN) kontynuuje trend wzrostowy. Cena w ubiegłym tygodniu dotarła do strefy oporowej w rejonach 3,84 zł za jednego dolara amerykańskiego (USD). Widać wyraźną walkę popytu z podażą, dlatego w najbliższych dniach jest szansa na korektę ostatnich wzrostów. Z drugiej strony, wybicie górą niebieskiej strefy powinno doprowadzić do kontynuacji ruchu wzrostowego, w kierunku 3,90 zł.


Kurs euro dociera do kluczowego oporu, szansa na korektę wzrostów

Kurs euro do polskiego złotego zaliczył wyraźny rajd wzrostowy, po przetestowaniu wsparcia przy 4,2650 zł. W ostatnim tygodniu cena dotarła do kluczowego oporu, mowa tutaj o górnym ograniczeniu kilkuletniej konsolidacji. W najbliższych dniach spodziewam się korekty spadkowej i umocnienie polskiej waluty. Strefa przy poziomie 4,34 zł powinna stanowić barierę oporową. Jeżeli doszłoby do jej wybicia, to konsekwencje dla polskiej waluty byłyby bolesne, ponieważ kurs mógłby rozpocząć trend wzrostowy.


Kurs funta z szansą na przetestowanie bariery 5 zł

Kurs funta do polskiego złotego utrzymuje się w tendencji wzrostowej, pomimo ostatniej korekty, nie widać oznak sprzedających. Niewykluczone, że po weekendzie kurs przetestuje opór przy poziomie 4,99 zł. Jeżeli doszłoby do jego wybicia, to kurs powinien w bardzo szybko osiągnąć poziom 5 zł, którego nie widzieliśmy na tej parze walutowej już od dłuższego czasu. Jeżeli jednak przy poziomie 4,99 zł uaktywnia się sprzedający, to będzie to szansa na większą korektę spadkową i umocnienie polskiego złotego.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here