polski złoty w doniczceNotowania polskiego złotego niezaprzeczalnie nie zaliczą ostatniego tygodnia marca do udanych. Złotówka traciła do wszystkich głównych konkurentów na rynku Forex podczas piątkowej sesji – w efekcie umacniały się kurs euro, kurs funta oraz kurs dolara. Frank szwajcarski testował natomiast najwyższe poziomy od zeszłorocznych wakacji. Sprawdźe ile będą wynosiły kursy walut w kwietniu 2019 r.


Kurs euro wzrośnie do 4,34? EUR/PLN wybija okrągły opór

Poziom 4,30 zł blokował notowania EUR/PLN praktycznie przez cały marzec. W piątek poziom udało się wybić, razem ze strefą średnich ruchomych, w efekcie czego kurs euro otwiera sobie drogę do górnego ograniczenia konsolidacji w okolicach 4,34 zł. Poziom blokuje aprecjację nieprzerwanie od sierpnia zeszłego roku i jego pięciokrotne testy zawsze doprowadzały do spadku ceny poniżej 4,27 zł.

kurs euro 31 marca
Kurs euro do złotówki na wykresie dziennym (EUR/PLN). Źródło: Tradingview.com

Odwróceniem scenariusza wzrostowego będzie oczywiście powrót ceny poniżej okrągłego poziomu 4,30 zł.

USD/PLN również testuje ważny opór. Kurs dolara podchodzi pod 3,84 zł

Kurs dolara amerykańskiego od zeszłorocznych wakacji również boryka się z istotną strefą oporu na wysokości 3,84 zł. Co prawda w tym roku udało się ją wybić dwukrotnie i pogłębić maksima do 3,86 zł, dwugroszowy obszar jednak nadal blokuje silniejszą aprecjację USD/PLN. W miniony piątek cena testowała jednak wspomniany zakres, zamykając się ostatecznie poniżej. Na początku kwietnia może oznaczać to spadki dolara w stosunku do złotego:

kurs dolara 31 marca
Kurs dolara do złotego na wykresie dziennym (USD/PLN D1). Źródło: Tradingview.com

W którą stronę przesuwać może się deprecjacja? Pierwszy poziom wsparcia to 3,8141 (maksima z grudnia), następnie średnia 50 EMA w okolicach 3,80, a ostateczna strefa wsparcia wypada na 3,72 gdzie znajdują się tegoroczne minima.

Kurs funta może powrócić do 4,95 zł, GBP/PLN spada pod okrągłe pięć złotych

Chociaż notowania GBP/PLN nadal konsolidują na wysokości wielomiesięcznych maksimów i szczyty z zeszłorocznych wakacji zapewniły w piątek cenie wsparcie, to po teście lokalnych szczytów istnieje szansa na przyspieszenie presji podażowej i zejście do kolejnego ważnego wsparcia na 4,95 zł (poziomy z października i listopada, które wywołały deprecjację w okolice 4,72 zł).

kurs funta 31 marca
Kurs funta do złotego na wykresie dziennym (GBP/PLN D1). Źródło: Tradingview.com

Istotną informacją dla inwestorów jest ta, że funt zamykał się w okolicach okrągłego poziomu 5 złotych. Jeżeli cena będzie poruszała się poniżej tego psychologicznego pułapu, wtedy szansa na spadki jest zdecydowanie większa. Utrzymanie nad otwiera natomiast ponownie drogę w kierunku 5,06 zł.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here