W ubiegłym tygodniu inwestorzy ponownie nie mogli narzekać na brak zmienności na rynku. Największe ruchy obserwowaliśmy oczywiście na indeksach giełdowych, niemniej w przypadku par walutowych z polskim złotym ruchy również były spore. Wszystko za zawirowań na rynku finansowym, które są wynikiem reakcji poszczególnych rządów oraz banków centralnych na pandemię koronawirusa. Po bardzo złej passie, przed weekendem PLN zdołał umocnić się w zasadzie do wszystkich głównych walut, poza funtem brytyjskim (GBP). Niemniej złoty zyskiwał  pod koniec tygodnia w ujęciu do dolara amerykańskiego (USD), euro (EUR) i franka (CHF).

Aktualizacja kursów najpopularniejszych walut w Polsce w sobotę 28 marca:

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,5267 euro
USDPLN 3,0618 dolar
GBPPLN 5,0622 funt
CHFPLN 4,2696 frank

Kurs dolara, franka i funta w górę do PLN, złoty zyskał jedynie do euro EUR


Kurs dolara załamuje się, USDPLN spadnie poniżej 4 zł?

USDPLN zdołał bardzo szybko wymazać zeszłotygodniowe wzrosty. Notowania dynamicznie zawróciły po dotarciu do strefy oporu przy 4,27 zł, gdzie znajdowały się szczyty z 2016 roku. Aktualnie kurs dotarł ponownie do dolnego ograniczenia układu Overbalance, niemniej biorąc pod uwagę ostatnią podwyższoną zmienność i dynamikę ruchu spadkowego, niewykluczony jest atak na okrągły poziom 4 zł na początku nowego tygodnia.

Wykres USDPLN
USDPLN dynamicznie zawraca, interwał W1

Zobacz także: Cena złota nie rosła tak szybko od czasu ostatniego kryzysu

Euro do złotego w potrzasku, EURPLN blisko 4,30 zł

Patrząc na interwał miesięczny, kurs euro do złotego znalazł się w ubiegłym tygodniu na poziomach nie widzianych od 2009 roku. Niemniej kupujący bardzo szybko odpuścili, i notowania bardzo szybko wracają poniżej poziomu 4,60 zł. Patrząc na wykres technicznie, wciąż możemy mówić o trendzie wzrostowym. Większe spadki powinny się pojawić dopiero w momencie powrotu poniżej 4,50 zł, wtedy też istniałaby szansa na kolejne 10 gr spadków.

Wykres EURPLN
EURPLN z szansą na cofnięcie? interwał MN

Kurs franka niweluje ostatnie wzrosty, trend pozostaje wzrostowy

Kurs franka do złotego rozpoczął miniony tydzień od wzrostów, jednak ostatecznie to polski złoty zdołał zyskać i na interwale W1 możemy obserwować formację świecową spadającej gwiazdy. Niemniej należy zauważyć, że kurs wciąż znajduje się powyżej poziomu ostatnich szczytów z 2016 roku, dlatego też dalsze wzrosty i atak na poziomy maksymalne z 2015 roku nie jest wykluczony.

Wykres CHFPLN
Kurs CHFPLN wraca poniżej 4,30 zł, interwał W1

Kurs funta GBPPLN wraca powyżej poziomu 5 zł

Kurs funta brytyjskiego może z kolei zaliczyć ten tydzien do udanych. GBPPLN zdołał wrócić powyżej psychologicznej bariery 5 złotych. Aktualnie poziom ten powinien być traktowany jako wsparcie, dopóki notowania znajdują się powyżej, bardziej prawdopodobne wydają się dalsze wzrosty w kierunku 5,20 zł. Gdyby jednak doszło do spadków, jako kluczowe wsparcie należy traktować okolice 4,78 zł.

Wykres GBPPLN
Kurs GBPPLN ponownie powyżej 5 zł, interwał W1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here