Polski złoty pozostaje w szerokiej konsolidacjiMiniony tydzień zakończył się słabo dla polskiego złotego. Pomimo, że w piątek nasza waluta próbowała odrabiać straty, to szło jej to bardzo mozolnie, a w skali tygodnia straciła ona do euro, dolara i franka. Jedynie w ujęciu z funtem brytyjskim możemy obserwować zamknięcie dokładnie na poziomie z ubiegłego piątku. Co dalej, czy w przyszłym tygodniu zobaczymy większą zmienność, a moze umocnienie złotówki? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

Finax
  • Polski złoty kończy tydzień pod kreską, straty do euro, dolara i franka
  • Złoty pozostaje stabilny względem funta brytyjskiego
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 4,2000 zł 25.04.2020, godzina 06:00
Kurs euro EURPLN 4,5360 zł 25.04.2020, godzina 06:00
Kurs funta GBPPLN 5,1810 zł 25.04.2020, godzina 06:00
Kurs franka CHFPLN 4,3100 zł 25.04.2020, godzina 06:00

Kurs dolara (USD) do złotego (PLN) konsoliduje pomimo wybicia z formacji trójkąta

W ubiegłym tygodniu złoty osłabił się do dolara. Patrząc technicznie na wykres USDPLN, para walutowa jednak utrzymuje się w lokalnej konsolidacji, pomimo wyjścia powyżej linii trendu. Niemniej średnioterminowa tendencja pozostaje niekorzystna dla naszej waluty.

Patrząc na przedział czasowy H4, doszło do pokonania górnego ograniczenia formacji trójkąta. Linia poprowadzona po ostatnich wierzchołkach została wybita, co przemawia za scenariuszem wzrostowym. Gdyby jednak w najbliższych dniach ponownie doszło do korekty, poziom 4,09 zł powinien stanowić kluczowe wsparcie, wypada tutaj między innymi mierzenie 38,2% Fibonacciego.

Wykres USDPLN
USDPLN interwał H4

Kurs euro do złotego walczy na wysokości linii trendu

Kurs euro do złotego również znalazł się w tym tygodniu na wyższym poziomie. Aktualny kurs EURPLN wynosi 4,5360 zł. Niestety pomimo niewielkiego cofnięcia w piątek, sytuacja dla złotówki wciąż nie wygląda najlepiej, a dalszy ruch w górę na początku przyszłego tygodnia jest bardzo możliwy.

Patrząc technicznie na EURPLN w ujęciu H4, notowania utrzymywały się w ostatnim czasie w ruchu bocznym i wciąż się w niej znajdują. Inwestorzy z niecierpliwością czekają na wybicie z konsolidacji, która przybrała kształt trójkąta. Aktualnie kluczowym wsparciem jest strefa przy 4,51 zł, z kolei opór stanowi linia poprowadzona po ostatnich wierzchołkach na której aktualnie kwotowany jest kurs euro do złotego.

Wykres EURPLN
EURPLN interwał H4

– Podczas piątkowego handlu obserwowaliśmy odbicie eurodolara co wsparło waluty EM/CEE. W konsekwencji PLN ponownie testuje okolice 4,51 PLN. Za poprawę sentymentu odpowiada głównie dalsza zwyżka cen ropy, co wspiera również globalne indeksy – komentował w piątek Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Kurs franka konsoliduje, CHFPLN po 4,31 zł

Patrząc na przedział czasowy D1, kurs franka do złotego, nie widać końca ruchu bocznego. Pod koniec tygodnia CHFPLN utrzymywał się w rejonach poziomu 4 złotych i 31 groszy. Główna tendencja niestety pozostaje niekorzystna dla PLN.

Spoglądając na wykres w ujęciu dziennym, widać co prawda lokalną konsolidację, niemniej w średnim terminie trend jest wzrostowy. Jeżeli trend z szerszej ramy czasowej będzie kontynuowany, niewykluczone, że w najbliższych dniach ruch w górę w końcu przyspieszy. Z kolei gdyby doszło do głębszej korekty, to jako najbliższe wsparcie należy brać pod uwagę mierzenie 23,6% oraz 38,2% Fibonacciego. To drugie jest dodatkowo poparte geometrią 1:1.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał D1

Kurs funta GBP obronił dolne ograniczenie układu Overbalance, 1:1, GBPPLN po 5,18 zł

Polski złoty nieznacznie zyskiwał w ujęciu do brytyjskiej waluty podczas wczorajszej sesji. Kurs funta do złotego znajduje się jednak wciąż w tendencji wzrostowej. Dlatego też niewykluczone, że po weekendzie ruch w górę na GBPPLN będzie kontynuowany.

Patrząc na interwał H4, ostatnio pisaliśmy o kluczowym wsparciu, które wynikało z  z dolnego ograniczenia układu Overbalance. Rynek zgodnie z oczekiwaniami odbił od strefy wsparcia przy 5,1220, tym samym istnieje szansa na atak ostatnich maksimów. Dopiero zejście poniżej dolnego ograniczenia 1:1 mogłoby zmienić tendencję na tej parze walutowej.

Wykres GBPPLN
GBPPLN interwał H4

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here