zwinięte banknoty 100 PLNPolski złoty ma za sobą dobry tydzień. Zyskał zarówno do euro, franka jak i dolara. W stosunku do funta brytyjskiego niewiele stracił, jednak druga połowa tygodnia zdecydowanie należała do polskiej waluty. Zobaczmy jak wygląda sytuacja techniczna na parach walutowych USD/PLN, EUR/PLN, GBP/PLN, CHF/PLN


Dolar cofa ze szczytów, szansa na kontynuację przeceny

Kurs dolara po polskiego złotego wyszedł ostatnio powyżej bariery oporowej przy 3,83 zł. Wzrosty nie trwały jednak długo, rynek szybko zwrócił. Aktualnie istnieje szansa na pogłębienie korekty. Najbliższym wsparciem powinna być linia poprowadzona po ostatnich szczytach – zaznaczona kolorem zielonym. Dopiero w momencie jej wybicia, można by oczekiwać większych spadków.


Euro odbija od oporu, szansa na dalszą przecenę

Kurs euro do polskiego złotego porusza się od dłuższego czasu w bardzo szerokiej konsolidacji. Strefa oporowa wypada przy 3,43 zł, a strefa wsparcia rozciąga się w rejonach 4,26 zł. Ruch boczny możemy obserwować od sierpnia 2018 roku i jak na razie nic nie wskazuje na wybicie. W bliższym terminie, ostatnia reakcja ceny przy górnym ograniczeniu konsolidacji, może się przełożyć na głębszą korektę i ruch w kierunku 4,26 zł.


Funt do złotego w rejonach 5 zł, Czy tendencja wzrostowa się utrzyma?

Kurs polskiego złotego do funta brytyjskiego znalazła się w ostatnim czasie powyżej poziomu 5 zł. Z perspektywy analizy technicznej wsparciem jest strefa nieznacznie poniżej 5,00 zł. Jeżeli kurs wróciłby poniżej, istniałaby szansa na większą przecenę. Dopóki jednak cena znajduje się powyżej, obowiązuje scenariusz wzrostowy.

Kurs franka do złotego odbija od oporu – szansa na głębszą korektę?

W przypadku kursu franka do polskiego złotego, kurs odbił w ostatnim czasie od linii prowadzonej po ostatnich szczytach, istnieje więc szansa na kontynuację spadków, czyli umocnienia krajowej waluty. Wsparciem jest strefa przy 3,73 zł. Dopiero wybicie tego poziomu lub linii prowadzonej po ostatnich szczytach, może dać sygnał do większego impulsu. Jak na razie kurs może się poruszać pomiędzy wyznaczonym poziomem wsparcia, a oporem.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here