Naga MarketsIGBiNTIzba Gospodarcza Blockchain i Nowych Technologii (IGBiNT) poinformowała, że kancelaria KG Legal Kijewski Graś z którą współpracuje, pro bono przygotowała wzory dokumentów zgłoszenia podejrzenia popełnienia przestępstwa w sprawie nagłego zamknięcia się serwisu bitmarket.pl/bitmarket.net


Kancelaria przygotowała cztery wersje dokumentów: osobno dla osób fizycznych i dla podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, z podziałem na zakres powstałej szkody: do 1 mln złotych i powyżej 1 mln złotych.

Rozdział na osoby i firmy jest dość oczywisty, rozdział na kwoty wynika z różnej kwalifikacji czynu przez organy ścigania.

Dokument zawiera wszystkie dane jakie udało się zgromadzić na dzień dzisiejszy oraz odpowiednią sygnaturę sprawy.

Co należy więc zrobić?

  1. pobrać wybrany dokument
  2. uzupełnić swoje dane (wszystkie miejsca które należy uzupełniać są oznaczone)
  3. uzupełnić i podsumować ilość utraconych środków – w przypadku więcej niż jednej waluty należy odpowiednio zmodyfikować dokument
  4. uzupełnić daty rejestracji, wpłat – zgodnie z posiadanymi potwierdzeniami
  5. uzupełnić nazwę użytkownika
  6. uzupełnić numer konta
  7. wydrukować dokumenty, podpisać
  8. dołączyć dowody: maile, zrzuty ekranowe, potwierdzenia przelewu – wszystko co będzie wskazywało konta na które były środki przelewane i na których były gromadzone zarówno w FIAT jak i walutach cyfrowych (wallety)
  9. wysłać pocztą na adres prokuratury w Olsztynie z nagłówka za potwierdzeniem odbioru i zachować drugi oryginał z podpisem do celów procesowych

Link do katalogu z dokumentami: https://drive.google.com/drive/u/0/folders/17cC9E1OZuQuY6daPE9MaWxKPh_KwucXX

UWAGA!!!

IGBiNT prosi, aby nie przekazywać swoich danych osobowych, numerów kont itp. danych komukolwiek oprócz Policji i Prokuratury. Izba nie jest również uprawniona do przyjmowania takich danych.

– Prosimy przemyśleć i raczej nie płacić z góry lub podpisywać jakichkolwiek zobowiązań z kancelariami czy radcami którzy zgłaszają swoją pomoc w tej sprawie. Najskuteczniejszym sposobem będzie masowe przesyłanie przez wiele osób załączonych i uzupełnionych dokumentów, które w sposób bezpłatny udostępniamy i nie zobowiązują one nikogo dalej do żadnej współpracy z żadną kancelarią – czytamy liście do poszkodowanych inwestorów.

Równocześnie powstał też, stworzony przez Lecha Wilczyńskiego z InPay i edytowany przez społeczność, dokument gromadzący dane dotyczące giełdy i spółek zależnych/współpracujących oraz funkcjonowania samej giełdy (m.in. adresy portfeli wpłat/wypłat, numery kont wpłat/wypłat). Zapraszamy do zgłaszania swoich spostrzeżeń i uzupełniania informacji.

Dokument (dostępny pod linkiem) ma na celu ułatwienie pracy Prokuraturze Krajowej.

Kontakt do Izby Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii w tej sprawie:

dedykowany e-mail: poszkodowani@igbint.pl

dedykowany kanał Telegram: https://t.me/joinchat/G_0UZ1VJVdcfStcfS0oFSQ

Prosimy o dzielenie się tymi danymi kontaktowymi jak i rozpowszechnianie tego komunikatu w społeczności osób poszkodowanych w tej sprawie ale też mediów i organów ścigania.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułJak inwestować w nieruchomości bez środków własnych – Rozmowa z Tomaszem Burconem
Następny artykułBitcoin rozpoczyna weekend spadkami! Dokąd osunie się cena BTC?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here