Naga MarketsIzba Gospodarcza Blockchain i Nowych Technologii (IGBiNT) postanowiła wypowiedzieć się na temat kontrowersyjnego reportażu dot. BitBay’a i kryptowalut, jaki przygotował jakis czas temu “Superwizjer”.

  • IGBiNT twierdzi, że w kwestii reportażu interesują ją tylko kwestie edukacyjne dot. cyfrowych walut.
  • Izba obala pewne mity dot. kryptowalut, jakie zaprezentowano w programie.

IGBiNT: interesują nas kwestie edukacyjne

Izba opublikowała swój komentarz dzisiaj. Jest dostępny tutaj.

Jako Zarząd Izby nie chcemy wchodzić w spory prawne oraz kontrowersje związane z wyemitowanym programem. Stoimy na stanowisku, iż TVN i Bitbay wyjaśnią to sami – twierdzi IGBiNT. – Do materiału TVN odnosimy się wyłącznie edukacyjnie – chcemy ułatwić przyszłe interpretacje rynku. Chcemy też pokazać, że nawet dla ekspertów z pokrewnych rynków technologia blockchain jest trudna i złożona – podobnie, jak działanie walut cyfrowych na niej opartych – dodają.

Mity o kryptowalutach

igbintJak zauważa zarząd Izby, w reportażu były fragmenty, które “są krzywdzące dla całej branży oraz stawiają wszystkich użytkowników walut cyfrowych w bardzo złym świetle”.

Chcemy zaznaczyć skalę wykorzystania walut cyfrowych do przestępstw – jest to ułamek procenta całego rynku walut cyfrowych, a w porównaniu z przestępstwami dokonywanymi przy udziale zwykłego rynku finansowego są to wartości całkowicie marginalne. Wynika to między innymi z łatwości z jaką transakcje wykonywane w otwartych blockchainach mogą być śledzone i analizowane – tłumaczą.

Odsyłają do raportu Chainalysis, który pomaga obalić mity, jakie przedstawiono w “Superwizjerze”: https://blog.chainalysis.com/reports/cryptocurrency-crime-2020-report

Do komunikatu dodano też “wykres pokazujący udział obrotu związanego z przestępstwami w stosunku do całego obrotu rynku walut cyfrowych”. – (…) widać że jest to zwykle poniżej 1% rynku, a udział ransomware i finansowania terroryzmu jest nie do odczytania – dodają.

Zachęcamy też od obejrzenia naszego video, na którym rozmawiamy z przedstawicielami IGBiNT w sprawie “afery” BitBay’a i rynku kryptowalut:

Autor poleca też: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here