Naga MarketsIG Group przejmuje amerykańskiego brokera tastytrade za miliard dolarówNotowana na londyńskiej giełdzie platforma handlowa IG poinformowała w czwartek, że planuje kupić spółkę tastytrade świadczącą usługi brokerskie w formie online za 1 mld dolarów. IG Group chce zwiększać swoją obecność na rynku w Stanach Zjednoczonych po rekordowym roku napędzanym koronawirusową zmiennością.

  • Transakcja miałaby mieć miejsce w formie przekazania 300 milionów dolarów w gotówce oraz emisji 61 milionów akcji IG o wartości około 700 milionów dolarów, poinformowało przedsiębiorstwo w oświadczeniu
  • Tastrytrade oferuje głównie dostęp do opcji oraz kontraktów futures, a na platformie znajduje się ponad 105 tysięcy aktywnych rachunków
  • Grupa zaprezentowała również dzisiaj wstępne wyniki z aokres sześciu miesięcy zakończonych 30 listopada 2020 roku.
  • W tym czasie zysk przed opodatkowaniem wyniósł 231,3 mln funtów rosnąć o 129% w porównaniu do pierwszej połowy roku fiskalnego 2020.
  • W reakcji na doniesienia akcje brokera rosły na otwarciu sesji w Londynie o 1% i testowały poziomy z sierpnia 2018 r.

IG Group wchodzi mocniej w rynek USA

Rynek opcji i kontraktów terminowych w USA, z szacowaną liczbą 1,5 mln inwestorów detalicznych, jest większy niż pozostałe światowe rynki CFD/FX i europejski rynek Turbo łącznie. tastytrade w dużym stopniu uzupełnia dotychczasową ofertę kliencką IG, dodając wiodącego dostawcę giełdowych instrumentów pochodnych i zwiększając wkład działalności agencyjnej.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Jestem zachwycony, że jestem świadkiem poszerzania rodziny IG Group. Przejęcie to przyczyni się do znacznego rozszerzenia i zwiększenia skali naszej działalności w Stanach Zjednoczonych i umożliwi nam dalszą dywersyfikację na ekscytującym, szybko rozwijającym się rynku opcji i kontraktów terminowych. Rynek amerykański ma ponad 1,5 miliona traderów detalicznych i jest największym rynkiem instrumentów pochodnych na świecie – komentował June Felix, CEO w IG Group/

Transakcja znacząco zwiększa skalę i znaczenie dotychczasowej działalności IG w USA poprzez przejęcie szybko rozwijającej się działalności, która jest dobrze przygotowana do czerpania korzyści ze strukturalnego wzrostu samodzielnych inwestycji na amerykańskim rynku opcji i kontraktów terminowych.

Po sfinalizowaniu przejęcia, kluczowi akcjonariusze zarządzający tastytrade dołączą do zespołu kierowniczego wyższego szczebla IG i będą nadal pełnić swoje obecne role, aby pomóc w dalszym rozwoju firmy oraz będą łącznie posiadać około 5,7% kapitału zakładowego IG. Zakończenie akwizycji jest nadal uzależnione od spełnienia zwyczajowych warunków, w tym od uzyskania zgody organów regulacyjnych i antymonopolowych w USA.

Od początku wiedzieliśmy, że firma tastytrade jest bardzo wyjątkowa. Podczas gdy naszym długoterminowym celem zawsze było dążenie do globalizacji, czekaliśmy prawie 10 lat, aż znajdziemy odpowiedniego partnera i idealne dopasowanie. Wspólnie skoncentrujemy się na wzmocnieniu pozycji samodzielnego inwestora i zmianie sposobu, w jaki ludzie postrzegają i angażują się w działania rynków finansowych – komentował Tom Sosnoff, współzałożyciel i współwłaściciel firmy tastytrade.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here