Naga MarketsJak co roku, tak i teraz w dniach 23-25 maja odbyła się konferencja branży rynku Forex pod tytułem iFX EXPO.

Jak co roku miałem przyjemność odwiedzić ten event wraz z ekipą PFSOFT, która promowała swoją platformę transakcyjną Protrader.

Te artykuły również Cię zainteresują
Całe wydarzenie miało miejsce na stadionie sportowym Spyros Kyprianou Athletic Center (Palais des Sports) w Limassol na Cyprze, gdzie organizatorzy przenieśli wydarzenie w ubiegłym roku z hotelu Grand Resort z uwagi na znaczny rozrozst.

Organizatorzy podają iż w tym roku wydarzenie odwiedziło o 20% więcej ludzi niż rok wcześniej. Choć brakuje dokładnych liczb, moim skromnym zdaniem odwiedzających mogło być od 1,500-2,000, przy czym dzień pierwszy wystawy był zdecydowanie bardziej tłoczny.

Ssie! Przybyłem by znaleźć brokera dla siebie by inwestować. Nie wpuścili mnie ponieważ nie miałem wizytówki.” – pisze rozczarowany trader na Facebook’u. Kluczowym jest by zrozumieć, że jest to event biznesowy i osoby tradujące, szukające brokera dla siebie, nie znajdą tam nic interesującego. Na iFX EXPO brokerzy się nie wystawiają, to brokerzy są tam odwiedzającymi, kupującymi, klientami. Wystawcami na iFX EXPO są firmy oferujące produkty i usługi dla biznesu: dostawcy płynności, producenci oprogramowania, firmy przetwarzające płatności, kancelarie prawne, media, itp. Innymi słowy wszystko, czego broker potrzebuje.

Trader nie znajdzie tam również wykładów o tradingu. W agendzie znajdziemy natomiast panel o przyszłości branży tradingu detalicznego, wykład o regulacjach (czasem też o ich unikaniu), tematykę płynności, platform, a także szeroko rozumianego fintechu.

NAGRANIA WYKŁADÓW W SPEAKER’s HALL

Dużo nowych osób i firm. Tendencję tę zauważyłem już w ubiegłym roku, ale w tym nastąpiło totalne przewietrzenie. Wcześniejsze lata stały pod znakiem stałych firm, gdzie wiedziałeś że pewne nazwy będą stanowiły trzon wydarzenia. Obecnie nie było ani LMAX’a (który już od jakiegoś czasu nie robi stoisk), nie było też np. Dukascopy. Nowi wystawcy prześcigali się w różnych konkursach. Z najbardziej rzucających się w oczy był diament do wygrania w konkursie Hello Diamonds, a także motocykl Ducati. Nie dorównuje to jednak Mercedesowi losowanemu dwa lata temu…

Konferencji towarzyszyły różne dodatkowe eventy, takie jak: impreza otwierająca, nocna impreza czy impreza zamykająca, które odbywały się w różnych przyjemnych miejscach nad brzegiem morza.

Tak to wyglądało:

Targi trwały trzy dni, jednak pierwszy dzień to głównie rejestracja, impreza i ustawianie stoisk.

ZDJĘCIA NA OFICJALNYM FANPAGE’u

Impreza otwarcia to świetny moment żeby się przywitać, przybić piątkę z ludźmi i pogadać w luźnej atmosferze przy drinku. Tym razem chyba cała konferencja była w takim tonie, choć nie brakło też głosów zadowolenia z rezultatów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here