Naga MarketsJak co miesiąc, niemiecki instytut ekonomiczny Ifo dostarczył informację nt. bieżących nastrojów biznesowych. Ifo poinformował, że jego wskaźnik, oparty na comiesięcznych ankietach, spadł do 101,8 z majowego poziomu 102,3. To lekko gorszy odczyt niż oczekiwał rynek. Należy pamiętać, że w ostatnich miesiącach wskaźnik ten uległ lekkiej modyfikacji.


Po dobrych odczytach i rosnących nastrojach w 2017 roku, ostatnie dwa miesiące nastrojów Ifo to spadek z okolic 105 na 102. Dzisiejszy odczyt jest na poziomie 101,8, to gorzej o 0,4 w porównaniu z ubiegłym miesiącem (102,2) . Wynik ten jest bardzo bliski prognoz ekonomistów, którzy spodziewali się wskazania rzędu 101,9.

Comiesięczny wskaźnik nastrojów biznesowych w najważniejszej europejskiej gospodarce opiera się na ankietach przeprowadzonych wśród około 7 000 niemieckich firm z sektorów produkcji, budownictwa, handlu hurtowego i handlu detalicznego. Należy również przypomnieć, że Ifo zmieniło pomiar wskaźnika i uwzględnia również dane usług od kwietnia 2018 r. Najprawdopodobniej dlatego na przełomie marca/kwietnia indeks odnotował taki spadek.

Jak reaguje EUR/USD?

EUR/USD od rana porusza się w 30 pipsowym kanale cenowym. Pomimo gorszego odczytu w pierwszych minutach po publikacji euro umacnia się do dolara o około 20 pips.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPolskie bezrobocie najniższe od listopada 1990 r.
Następny artykułBrian Kelly: To jeszcze nie pogrzeb bitcoina
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here