Naga MarketsPoranny komentarz makroPiątek utrzymuje ogólny trend z tego tygodnia, w którym kalendarz makro nie obfitował w dużą ilość fundamentalnych danych z rynku. Dzisiaj w godzinach porannych poznamy odczyty niemieckiego indeksu IFO, po starcie USA natomiast opublikowane zostaną zamówienia na dobra trwałego użytku.


Zgodnie z konsensusem spodziewamy się dalszych wzrostów indeksu IFO – zarówno jeżeli chodzi o oczekiwania odnośnie rozwoju gospodarki, jak i oceny jej teraźniejszego stanu. Należy jednak pamiętać, że spadek publikowanych wcześniej sondaży ZEW oraz niższa publikacja PMI przemysłowego oraz usługowego kładą na te prognozy ryzyko spadkowe. Poniższy wykres pokazuje, że w wierlu przypadkach pomiędzy IFO oraz PMI występuje korelacja:

Odczyty niemieckiego PMI niejednokrotnie pokrywały się z publikacją IFO
Odczyty niemieckiego PMI niejednokrotnie pokrywały się z publikacją IFO

Nie możemy zapominać również o spotkaniu ministrów finansów strefy euro w Rydze w związku z dalsza dyskusją na temat greckiego problemu. Rynek już dawno przyjął jednak, że posiedzenie nie przyniesie ze sobą żadnych postępów – proces negocjacyjny jest bardzo zawiły i każda ze stron twardo stoi przy swoich warunkach oraz racjach.

W godzinach popołudniowych przeniesiemy się na drugą stronę basenu gdzie miejsce ma publikacja Durable Goods Report – nas najbardziej interesuje odczyt zamówień na dobra trwałego użytku, które zazwyczaj silnie wpływają na dolara amerykańskiego. W momencie kiedy w kalendarzu brak innych istotnych publikacji, reakcja może być tym bardziej spotęgowana.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here