Naga MarketsCena ropy poniżej 39 USD za baryłkę. IEA podnosi prognozy popytu, ale też ostrzegaCena ropy naftowej WTI od początku tygodnia zmagała się z obszarem oporu w obrębie poziomu 41 US za baryłkę. Rozstrzygnięcie testu miało miejsce wczoraj wraz z niemal 3-procentowym osunięciem notowań. Dziś natomiast spadek kontraktów terminowych na ropę WTI jest kontynuowany. Międzynarodowa Agencja Energetyczna (IEA) ostrzega przed nawrotem koronawirusa, który stanowi zagrożenie dla ożywienia popytu na ropę.

  • IEA prognozuję wzrost globalnego popytu na ropę o 1,5 mln brk /dziennie w III kw.
  • Agencja ostrzega, że ożywienie popytu na ropę może zostać przerwane przez nawrót pandemii
  • Cena ropy WTI spada kolejny dzień z rzędu 

IEA: Popyt na ropę zależny od koronawirusa

Międzynarodowa Agencja Energetyczna podniosła prognozy na II kwartał br. dotyczące światowego popytu na ropę o 1,5 mln baryłek dziennie. Z kolei w III kw. światowa konsumpcja ropy ma wzrosnąć o około 14 proc. w ujęciu k/k, do średnio 94,3 mln baryłek dziennie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jednocześnie, IEA ostrzega, że ożywienie popytu na ropę może zostać przerwane przez nawrót pandemii. Wzrostowe szacunki na kolejne miesiące są bowiem uzależnione od wznawiania aktywności gospodarczej. Sytuacja w Azji i USA pozostawia sporo do życzenia, widać bowiem powrót wirusa, a niektóre amerykańskie stany (w tym Floryda i Teksas) notują rekordowe liczby przypadków. To wszystko już teraz rzuca cień na prognozy agencji.

– Duża, a w niektórych krajach, rosnąca liczba przypadków Covid-19 jest niepokojącym przypomnieniem, że pandemia wcale nie jest pod kontrolą, a ryzyko dla naszych perspektyw rynkowych jest niemal na pewno niekorzystne – oświadczyła IEA w raporcie.

Cena ropy w dół 2. dzień z rzędu

Po wypełnieniu ogromnej luki spadkowej z marca br., notowania ropy naftowej WTI odbiły w ostatnim tygodniu czerwca. Spadek nie był jednak długotrwały, a cena wsparła się na poziomie 38 USD za baryłkę.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Kontrakty terminowe na ropę WTI – wykres dzienny

Od tego czasu kurs wrócił do strefy oporu w obrębie poziomu 41 USD za baryłkę, który okazuje się nie do pokonania, jak pokazuje to akcja cenowa z wczoraj i dziś. Skuteczna reakcja na opór otwiera drogę spadkom do kluczowego wsparcia w okolicach poziomu 35 USD. Inwestorzy powinni jednak obserwować także strefę w pobliżu 38 USD, od której cena odbiła pod koniec czerwca.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here