Naga Markets

Izba Domów Maklerskich przesłała do UOKiK, Ministerstwa Finansów, KNF oraz Rzecznika Finansowego przykłady działalności na terenie Polski firm inwestycyjnych, które bez posiadania odpowiedniej licencji oferują lub oferowały krajowym klientom usługi na rynku finansowym.


Zapewne każdy z nas kiedyś spotkał się z reklamą/banerem oferującym ponadprzeciętne stopy zwrotu z inwestycji bez ponoszenia jakiegokolwiek ryzyka. Często przedstawiają one młodych ludzi otaczających się pięknymi przedmiotami i pieniędzmi. Nasza uwaga zwykle jednak skupia się na hasłach tam przedstawianych:“Licealista prostym trikiem utrzymuje rodzine…”

“Nastoletnia milionerka bez matury”

“Bezrobotny miesięcznie zarabia jak Dyrektor Banku”

Kto z nas nie chciałby takiego życia? Rzeczywistość jest jednak nieco bardziej skomplikowana…

Wskazane przez IDM przykłady prezentują podmioty, które kierują/kierowały ofertę usług na terenie Polski nie posiadając zezwolenia i nie figurując w rejestrze firm inwestycyjnych prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego. Podmioty te na swoich witrynach internetowych zachęcają użytkownika do inwestowania na rynku finansowym oferując: gwarancję zarabiania i ponadprzeciętne zyski nie informując przy tym o ryzyku związanym z inwestycjami. Zakres przekazywanych informacji, nasuwa podejrzenie, że działania te wprowadzają potencjalnych inwestorów w błąd oraz narażają na utratę zainwestowanych środków. Dodatkowo obawy budzi sposób, w jaki podmioty te opisują i promują swoje oferty. Szczególne zastrzeżenie Izby Domów Maklerskich budzą przekazywane w sposób agresywny informacje o potencjalnych korzyściach inwestycyjnych, które mogą wprowadzać inwestora w błąd.

IDM ostrzega przed kolejnymi podmiotami

Na liście wysłanej do wspomnianych we wstępie instytucji, Izba Domów Maklerskich podaje aż pięć podmiotów, które kierują/kierowały swoje usługi na terenie Polski bez odpowiednich zezwoleń:

NED
  • Akademia Wagnera: http://akademiawagnera.pl
  • Imperium Zysku: http://imperiumzysku.pl – strona już nie działa
  • The Wallet Magazine
  • http://www.szybko-zarobic-pieniadze.com
  • http://www.szybko-zarobic-pieniadze.com/blog
  • https://pl.utrader.com


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułRafał Zaorski znowu pokazuje jak zarabia milion! Tym razem w kilka godzin!
Następny artykułDomenomania.pl [DOA] – podobieństwa do notowań Indata – analiza na zamówienie
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here