CMC Markets

Izba Domów Maklerskich przesłała do UOKiK, Ministerstwa Finansów, KNF oraz Rzecznika Finansowego przykłady działalności na terenie Polski firm inwestycyjnych, które bez posiadania odpowiedniej licencji oferują lub oferowały krajowym klientom usługi na rynku finansowym.


Zapewne każdy z nas kiedyś spotkał się z reklamą/banerem oferującym ponadprzeciętne stopy zwrotu z inwestycji bez ponoszenia jakiegokolwiek ryzyka. Często przedstawiają one młodych ludzi otaczających się pięknymi przedmiotami i pieniędzmi. Nasza uwaga zwykle jednak skupia się na hasłach tam przedstawianych:

“Licealista prostym trikiem utrzymuje rodzine…”

“Nastoletnia milionerka bez matury”

“Bezrobotny miesięcznie zarabia jak Dyrektor Banku”

Kto z nas nie chciałby takiego życia? Rzeczywistość jest jednak nieco bardziej skomplikowana…

Wskazane przez IDM przykłady prezentują podmioty, które kierują/kierowały ofertę usług na terenie Polski nie posiadając zezwolenia i nie figurując w rejestrze firm inwestycyjnych prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego. Podmioty te na swoich witrynach internetowych zachęcają użytkownika do inwestowania na rynku finansowym oferując: gwarancję zarabiania i ponadprzeciętne zyski nie informując przy tym o ryzyku związanym z inwestycjami. Zakres przekazywanych informacji, nasuwa podejrzenie, że działania te wprowadzają potencjalnych inwestorów w błąd oraz narażają na utratę zainwestowanych środków. Dodatkowo obawy budzi sposób, w jaki podmioty te opisują i promują swoje oferty. Szczególne zastrzeżenie Izby Domów Maklerskich budzą przekazywane w sposób agresywny informacje o potencjalnych korzyściach inwestycyjnych, które mogą wprowadzać inwestora w błąd.

IDM ostrzega przed kolejnymi podmiotami

Na liście wysłanej do wspomnianych we wstępie instytucji, Izba Domów Maklerskich podaje aż pięć podmiotów, które kierują/kierowały swoje usługi na terenie Polski bez odpowiednich zezwoleń:

  • Akademia Wagnera: http://akademiawagnera.pl
  • Imperium Zysku: http://imperiumzysku.pl – strona już nie działa
  • The Wallet Magazine
  • http://www.szybko-zarobic-pieniadze.com
  • http://www.szybko-zarobic-pieniadze.com/blog
  • https://pl.utrader.com

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

STO
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRafał Zaorski znowu pokazuje jak zarabia milion! Tym razem w kilka godzin!
Następny artykułDomenomania.pl [DOA] – podobieństwa do notowań Indata – analiza na zamówienie
Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here