Naga MarketsW ostatnim kwartale ubiegłego wzrósł odsetek inwestorów zarabiających w segmencie obligacji i stóp procentowych oraz na foreksie. W całym 2017 r. największą zyskownością charakteryzowały się rachunki klientów dokonujących transakcji w pochodne na obligacje i stopy procentowe. Uśrednione dane kwartalne wskazują na pozytywne wyniki w blisko 54% przypadków.


POPRAWA WYNIKÓW W SEGMENCIE OBLIGACJI I NA FOREKSIE

W IV kw. 2017 r. największą zyskowność wykazali klienci dokonujący transakcji na rynku OTC w segmencie obligacji i stóp procentowych. W omawianym okresie ponad 54% inwestujących w pochodne na te instrumenty odnotowało zysk, tj. 2,8 p.p. więcej niż w III kw. 2017 r.W ostatnich trzech miesiącach ubiegłego roku wzrosła także liczba inwestorów notujących zyski na foreksie. Ponad 35% inwestujących w kontrakty na waluty zakończyło IV kw. 2017 r. na plusie w porównaniu z 34% zyskujących w III kw. 2017 r. Poprawa wyników w tym segmencie rynku OTC wynika m.in. z konsolidacji na rynku głównych par walutowych, dzięki czemu inwestorzy mieli bardziej sprzyjające warunki do zarabiania. W ostatnich trzech miesiącach 2017 r. 37,3% inwestorów osiągnęło zysk inwestując w pochodne na surowce i towary. W segmentach akcji i indeksów giełdowych na rynku OTC zysk osiągnęło 33,3% klientów.

PONAD 40% INWESTORÓW ODNOTOWAŁO ZYSK W 2017 R.

Na podstawie średniej kwartalnej zyskowności klientów w 2017 r. możemy stwierdzić, że ponad 40% inwestorów na rynku OTC w Polsce odnotowało zysk na swoich rachunkach maklerskich. Wyniki osiągane przez klientów polskich domów maklerskich są porównywalne do wyników osiąganych na rynkach rozwiniętych.

Największą średnią zyskownością w ubiegłym roku charakteryzowały się inwestycje w pochodne na obligacje i stopy procentowe. Średnio 53,8% inwestorów odnotowało zysk w tym segmencie. Ponad 40% klientów krajowych domów maklerskich odnotowało zysk z inwestycji w surowce i towary na rynku OTC. Na inwestycjach w waluty, indeksy giełdowe i akcje zysk odnotowało, odpowiednio: 36,6%, 36,2% i 33,8% inwestorów.

Rezultaty klientów poszczególnych brokerów zostały opisane w osobnych artykułach – sprawdź tag Q4 2017.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here