Naga Markets

Zaufanie japońskich konsumentów bez zmian. Dochody nieznacznie wzrastająW czwartek udostępnione zostały dane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, które dotyczyły wskaźnika zaufania konsumentów. Według danych wskaźnik ten w Japonii zaskoczył szacunki w listopadzie i pozostał bez zmian w porównaniu z danymi z października, jak wynika z opublikowanego raportu. Japoński indeks nadal spada zatrzymując się na ważnym poziomie, chociaż nadal rośnie ryzyko dalszej przeceny.

  • Nocne dane wyraźnie wskazują na utrzymanie się trendu
  • Według danych Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wskaźnik ogólnego poziomu życia poprawił się
  • Odsetek ankietowanych, którzy spodziewają się wzrostu cen w nadchodzącym roku wzrósł o 1,7% w listopadzie
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Zaufanie konsumentów w Japonii pozostaje bez zmian

Wyrównany sezonowo wskaźnik zaufania konsumentów w Japonii zaskoczył szacunki w listopadzie i pozostał bez zmian w porównaniu z danymi z października, jak wynika z raportu opublikowanego w czwartek przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych tego kraju.Czytając dalej raport, wyniósł on 39,2 pkt, czyli wciąż poniżej neutralnego poziomu 50 pkt. Odsetek ankietowanych, którzy ujawnili, że spodziewają się wzrostu cen w nadchodzącym roku wzrósł o 1,7% w listopadzie, zaś o 0,6 mniej osób zadeklarowało, że spodziewają się spadku cen.

wykres Kurs indeksu Nikkei H4 02.12.2021
Kurs indeksu Nikkei H4 02.12.2021

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Dalsza część raportu pokazuje, że wskaźnik ogólnego poziomu życia poprawił się o 1,0 pkt. do 38,1 pkt., zaś wskaźnik wzrostu dochodów wzrósł o 0,3 pkt. i wylądował na poziomie 39,4 pkt. Wskaźnik zatrudnienia wzrósł w tym czasie o 1,9 pkt. i wyniósł 42,9 pkt. Skłonność do kupowania dóbr trwałych wyniosła 36,5 pkt. i spadła o 1,2 pkt. w porównaniu do danych z poprzedniego miesiąca.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here