Naga MarketsIdea Bank złożył do KNF wniosek ws. uchylenia w całości 10 mln zł karyIdea Bank złożył do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy zakończonej decyzją o nałożeniu kary finansowej wysokości 10 mln zł, podał bank. Decyzja została zaskarżona przez bank w całości.”Mając na względzie stawiane we wniosku zarzuty emitent wniósł o uchylenie decyzji w całości i umorzenie postępowania jako bezprzedmiotowego oraz sformułował alternatywne żądania w postaci: (i) wniesienia o odstąpienie od nałożonej kary i poprzestanie na pouczeniu z uwagi na to, że emitent zaprzestał działalności, której dotyczy decyzja (ii) wniesienia o istotne obniżenie nałożonej kary” – czytamy w komunikacie.

KNF na początku grudnia nałożyła na Idea Bank karę pieniężną w wysokości 10 mln zł

KNF na początku grudnia nałożyła na Idea Bank karę pieniężną w wysokości 10 mln zł w związku m.in z naruszeniem statutu banku oraz rozporządzeń ws. systemu zarządzania ryzykiem. Bank podał wówczas, że po przeprowadzeniu szczegółowej analizy prawnej bank podejmie decyzję co do ewentualnego wniesienia odpowiedniego środka odwoławczego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Grupa Idea Bank specjalizuje się w usługach bankowych i finansowych dla mikro, małych i średnich firm. Akcje Idea Banku są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2015 r. Aktywa razem banku wyniosły 17,32 mld zł na koniec 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here