Naga MarketsIdea Bank skierował do Getin Holding ofertę nabycia 12,5 mln akcji serii OIdea Bank skierował do Getin Holding (GH) ofertę nabycia w trybie subskrypcji prywatnej 12 500 000 akcji serii O, po cenie emisyjnej 2 zł za jedną akcję oferowaną, tj. za łączną cenę 25 mln zł, podał bank. Oferta może zostać przyjęta przez GH do 20 grudnia br. We wtorek bank otrzymał pismo od od spółki LC Corp B.V. z siedzibą w Amsterdamie, w którym jego akcjonariusz LC Corp zawiadomił bank, że nie będzie uczestniczył w objęciu akcji serii O planowanym na grudzień 2020 r.

Oferta może zostać przyjęta przez GH w terminie do dnia 20 grudnia 2020 r. i przestaje wiązać z upływem powyższego terminu

“W związku z powyższym (…) zgodnie z uchwałą nr 3 walnego zgromadzenia emitenta z dnia 20 października 2020 r. oraz w wyniku rozmów i stanowiska akcjonariusza, skierował wyłącznie do Getin Holding S.A. z siedzibą we Wrocławiu ofertę nabycia w trybie subskrypcji prywatnej (…) 12 500 000 akcji imiennych serii O, po cenie emisyjnej 2 zł za jedną akcję oferowaną, tj. za łączną cenę emisyjną w wysokości 25 000 000 zł” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Oferta może zostać przyjęta przez GH w terminie do dnia 20 grudnia 2020 r. i przestaje wiązać z upływem powyższego terminu, podano także.

W październiku akcjonariusze Idea Banku zdecydowali na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu o emisji w trybie subskrypcji prywatnej między 12,5 mln a 50 mln akcji serii O bez prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy. Akcje te miały zostać zaoferowane do objęcia spółce Getin Holding oraz spółce LC Corp B.V.

Grupa Idea Bank specjalizuje się w usługach bankowych i finansowych dla mikro, małych i średnich firm. Akcje Idea Banku są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2015 r. Aktywa razem banku wyniosły 17,32 mld zł na koniec 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here