Naga MarketsWpłatomat Idea BankChoć w ostatnich tygodniach o aferze KNF – Getin ucichło, to banki Leszka Czarneckiego przygotowują się pod spore zmiany. Jak właśnie poinformował zarząd Idea Banku – restrukturyzacja banku jest konieczna i przyszedł czas na jej wdrażanie. Co zakładają zmiany? M.in zwolnienia grupowe, które mają doprowadzić do powiększenia oszczędności banku. Mimo relatywnie mocnych informacji spółka podczas dzisiejszej sesji zyskuje blisko 2,6 procent. 


Dzisiejsza informacja na pewno nie należy do optymistycznych dla pracowników banku Idea Bank. Podczas dzisiejszej sesji padła informacja – czas na podjęcie kroków w celu odratowania obecnej sytuacji. Z czym to się wiąże? Z tym, co zwykle w przypadku szukania optymalizacji kosztów – grupowych zwolnień.

Jak podaje spółka celem jest rozwiązanie umowy o pracę nawet 750 pracownikami banku do końca obecnego roku – co sprawi, że z banku odejdzie blisko połowa zatrudnionych tam osób. Taka informacja nie powinna jednak dziwić – ponieważ takie działania zostały już przez bank podjęte wcześniej, kiedy zredukowana została liczba Członków Zarządu spółki. Spółka dodaje, że szacunki wskazują na nawet 50 mln zł zoptymalizowanych kosztów rocznie.

Orbex

Jak dodaje prezes zarządu Idea Bank, Jerzy Pruski: “Pomimo tego, że źródeł wysokich strat za 2018 r. należy dopatrywać się w okresach przeszłych i w przyjętym wtedy niestabilnym modelu finansowo-biznesowym, ich rozmiar wymaga podjęcia dzisiaj działań nadzwyczajnych. Są one konieczne dla uzdrowienia banku“.

Zobacz również: Banki Czarneckiego mocno w górę, Getin +16%, Ideabank +14%

Bank poinformuje dziś przedstawicieli pracowników o powodach zwolnienia oraz podejmie z nimi rozmowy. Jak podkreśla bank: “Nikt z obecnie pracujących w Idea Banku nie jest winien jego obecnej sytuacji“. Redukcja zatrudnień wynika z potrzeby głębokiej restrukturyzacji oraz potrzeby ustabilizowania sytuacji banku. Całościowy proces odejścia pracowników przewidziany jest do końca roku – zgodnie z zasadami wynikającymi z obowiązujących przepisów prawa, z uwzględnieniem należnych odpraw.

wykres Idea Bank D1 19.06.2019
Idea Bank D1 19.06.2019

W tym momencie kurs spółki oscyluje wokół poziomu 2,15 zł za akcję – zbliżając się do wsparcia, które spółka zbudowała w listopadzie ubiegłego roku. Po takiej informacji w gruncie rzeczy nie wiadomo czy spodziewać się mocniejszych odbić – czy też dotarcia do okolic poziomy 1,70 zł. Zdaje się, że w tym momencie wszystko zależy od kolejnego etapu – w którym spółka będzie podejmować dialog ze zwalnianymi pracownikami.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułMACD Double Screen – DAX, GBPUSD, USDJPY – 19 czerwca 2019
Następny artykułBrexit coraz bliżej?
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Szczecińskiego Klubu Inwestora „Trading Club Szczecin” oraz prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynku Forex. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych. Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here