Naga MarketsPrzyłącz się do dyskusji na największej polskojęzycznej grupie poświęconej GPW na Facebooku – Zyskowna strona giełdy. W dzisiejszym cyklu “Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:

Idea Bank S.A. jest dynamicznie rozwijającym się, konkurencyjnym na polskim rynku usług finansowych bankiem, który rozpoczął działalność w 2010 roku.

Newsem dni podczas środowej sesji na warszawskim parkiecie okazała się plotka o tym, że Leszek Czarnecki rozważa opcje konsolidacyjne obejmujące Idea Bank, Getin Noble Bank i inne podmioty, znajdujące się w grupach kapitałowych obu instytucji. Szczególnie silna reakcja widoczna była na notowaniach Idea Banku, którego akcje drożały o niemal 20% przy bardzo wysokich obrotach. W sumie, trzy sesje obecnego tygodnia wystarczają, aby bieżący tydzień został uznany za najmocniejszy tydzień w całej historii notowań spółki, która do niedawna wyznaczał nowe minima. Jeżeli można do czego porównać obecne odbicie, to jedynie do zwyżki z końca kwietnia. Jeżeli zasięg zostanie powtórzony to cena powinna sięgnąć poziomu 10 zł.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Grupa Voxel należy do liderów rynku diagnostyki obrazowej w Polsce i oferuje kompleksowy zakres usług i produktów związanych z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć technologicznych w medycynie.

Spółka zyskiwała w trakcie wczorajszej sesji ponad 4%, odnotowując nowe, historyczne maksimum notowań. W sumie od początku roku, trend wzrostowy przekroczył już wielkość 60%. Powodem zwyżki w środę okazały się informacje o zamiarach spłacenia przed czasem, wartych 10 mln zł obligacji. Oprócz nominału i należnych odsetek inwestorzy otrzymają też premię za przedterminowy wykup. Jej wysokość wyniesie 0,5% wartości nominalnej spłacanego zadłużenia. Warto przypomnieć, że nieco wcześniej spółka przeprowadziła bardzo udaną emisję obligacji, co pozwala na przedterminowy wykup.

Korzystasz z narzędzi analitycznych na portalu Trading View? Teraz możesz tam śledzić także nasze analizy spółek z GPW

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here