Naga MarketsIdea Bank specjalizuje się w usługach bankowych i finansowych dla mikro, małych i średnich firm.

idea
źródło xStation 5

Akcje spółki drożały podczas wczorajszej sesji o ponad 16% przy podwyższonych obrotach. Była to reakcja rynku na informacje o tym, że spółka dopuści nowo wybrany fundusz private equity, który jest zainteresowany nabyciem akcji Idea Banku, do analizy firmy pod względem jej kondycji finansowej. We wtorek spółka otrzymała od doradcy transakcyjnego zawiadomienie o zakończeniu procesu poszukiwania inwestora opartego na potencjalnym połączeniu spółki z Getin Noble Bankiem. Na wykresie dziennym, widać że od końca maja mamy do czynienia z bardzo ciasną konsolidacją. Wybicie z niej powinno wskazać dalszy kierunek. Wybicie w górę może doprowadzić do domknięcia luki z początku maja, natomiast wybicie dołem powinno przetestować dołek z listopada ubiegłego roku czyli historyczne minima notowań w rejonie 1,65 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz również: PlayWay [PLW], Instal Kraków [INK] – Gorące spółki dnia

Alior Bank koncentruje swoją działalność na usługach bankowości detalicznej i korporacyjnej.

alior
źródło xStation 5

Spółka zyskiwała podczas środowej sesji niespełna 3% przy dość dobrych obrotach. Spoglądając na wykres z dziennymi notowaniami, widać że ostatnia zwyżka rozpoczęta w czerwcu, jednak dopiero na początku lipca z większą dynamiką, zdołała przełamać linie trendu spadkowego, natomiast kurs zatrzymał się na poziomie ostatniego wierzchołka trendu. Na razie więc nie mamy rozwiązania czy dojdzie do zmiany trendu. Układ dołków i szczytów nadal pozostaje charakterystyczny dla trendu spadkowego. Aby doszło do pozytywnej zmiany, cena musiałaby wybić wierzchołek z 8 lipca w rejonie 53,40 zł. Wczoraj spółka poinformowała o podjęciu decyzji o dokonaniu odpisu, którego wielkość szacuje się na blisko 140 milionów złotych. Spowoduje to obniżenie wyniku netto za drugi kwartał. Powodem dokonanie odpisu jest sprawa spółki Kania, która wcześniej otrzymała od Alior Banku wypowiedzenie dwóch umów kredytowych.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin giełda wykres | akcje cdr | co to jest płatność blik | giełda pgnig | lotos akcje | bitcoin wykres |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here