Naga MarketsIdea Bank: GNB zapowiada wygaśnięcie 1 I listu intencyjnego ws. wierzytelnościGetin Noble Bank (GNB) zapowiedział, że zawarty w sierpniu br. z Idea Bankiem list intencyjny w sprawie sprzedaży przez Idea Bank na rzecz GNB pakietu wierzytelności leasingowych oraz pożyczkowych o wartości nominalnej brutto nie większej niż 2 mld zł ulegnie wygaśnięciu z dniem 1 stycznia 2021 r., zgodnie z treścią tego listu, podał Idea Bank.

“Emitent informuje, że w dniu dzisiejszym tj. 23 grudnia 2020 r. otrzymał z GNB pismo, w którym GNB wskazuje, że wobec nieuzgodnienia do dnia dzisiejszego przez GNB oraz emitenta warunków transakcji, a także uwzględniając okoliczności mające znaczenie dla realizacji tej transakcji, w szczególności zaburzenia wywołane trwającą pandemią COVID-19 i jej wpływ na uczestników rynku, w ocenie GNB w najbliższym czasie trudno oczekiwać, by zaistniały warunki umożliwiające jej realizację. Wobec powyższego GNB poinformował, że zgodnie z treścią listu intencyjnego, wygaśnie on z dniem 1 stycznia 2021 r.” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zgodnie z listem, intencją stron było dążenie do uzgodnienia warunków transakcji oraz doprowadzenie do jej zamknięcia do 31 grudnia

Getin Noble Bank powstał w wyniku połączenia Getin Banku i Noble Banku w 2010 roku. Jest kontrolowany przez Leszka Czarneckiego i notowany na GPW. Aktywa razem banku wyniosły 52,83 mld zł na koniec 2019 r.

Grupa Idea Bank specjalizuje się w usługach bankowych i finansowych dla mikro, małych i średnich firm. Akcje Idea Banku są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2015 r. Aktywa razem banku wyniosły 17,32 mld zł na koniec 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here