Naga Markets

ICON zdaniem twórców ma za zadanie zredefiniować znaczenie społeczności poprzez wprowadzenie ich w erę decentralizacji. Projekt, którego efektem jest jeden z niewielu tokenów o kapitalizacji przekraczającej miliard dolarów skupia się wokół budowy zdecentralizowanej sieci, która połączy odseparowane dotychczas od siebie łańcuchy bloków w jedną całość. 


ICON – co to jest?

ICON już od samego początku miało spore szanse na sukces. Bowiem niewiele projektów uruchamiane jest przez spółki warte ponad 4 miliardy dolarów. W 2016 roku Dayli Financial Group, które jest również właścicielem koreańskiej giełdy wymiany kryptowalut Coinone, doszło do wniosku, że świat wymaga ‘hiperłączności’. 

Na czym polega ICON?

Jak czytamy w białej księdze projektuICON to zdecentralizowana sieć różna od tych już istniejących. Transakcje w niej są weryfikowane przez łańcuch udostępniony samej społeczności, nie kontrolowany przez żadną scentralizowany podmiot. Minimalizuje to potrzebę utrzymywania pośredników i redukuje prowizje. Co więcej, decentralizacja zapewnia autonomię i niezależność społeczności. Aby korzystać z scentralizowanego takiego jak VISA czy MasterCard musimy skorzystać z oprogramowania dostarczonego przez usługodawcę i zgodzić się na jego reguły. Sieć pozwala każdej społeczności na autonomiczne określenie swoich zasad i systemu dokonywania płatności, a także w razie potrzeby łączyć się z innymi społecznościami. 

W całym whitepaper niezwykle często za przykład zastosowania rozwiązań Dayli Financial Group stawia się systemy informatyczne szpitali i ubezpieczycieli. Gdy ubezpieczony odwiedza szpital, ten dzięki wykorzystaniu ICON w prosty sposób powiąże dane pacjenta z rejestrem ubezpieczyciela. Odrębne łańcuchy szpitala i firmy ubezpieczeniowej mogą za pośrednictwem blockchain wymieniać się informacjami.

źródło: https://icon.foundation

Można więc rzec, że opisywany projekt to blockchain blockchainów. Lub prościej, jeżeli każdy z łańcuchów można nazwać stanem, wówczas ICON będzie Stanami Zjednoczonymi blockchain. Dzięki wykorzystaniu wspólnej platformy Nexus, społeczności skupione wokół głównego łańcucha mogą porozumiewać się między sobą za pomocą portali C-Reps (community representatives).

Jak to wszystko działa?

Podobnie jak poszczególne stany mają swoich przedstawicieli w Kongresie, tak i poszczególne łańcuchy posiadają punkt styku z blockchainem ICON. Są nimi wspomniane już Community Representatives (C-Reps). Są to wybrane przez społeczność jednostki, których zadaniem jest komunikacja pomiędzy łańcuchami. C-Reps między innymi weryfikują przeprowadzane w ramach jednego blockchainu transakcje. W zamian za swoją pracę wynagradzane są tokenami ICX – walutą projektu.

ICX znajdzie również zastosowanie w zdecentralizowanej giełdzie ICON. Dzięki niej społeczności poszczególnych blockchainów podłączonych do sieci będą w stanie w prosty i zdecentralizowany sposób wymieniać swoje tokeny. Kurs wymiany jest ustalany za pomocą protokołu Bancor. Co więcej, do dystrybucji tokenów używa się sztucznej inteligencji. Algorytm DAVinCI sprawiedliwie wynagradza węzły sieci w zależności od ilości pracy przez nie wykonanej.

Cena ICX

XTB

Kurs ICX


Przydatne linkiŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułStratis (STRAT) – opis kryptowaluty
Następny artykułPoranek z rynkami LIVE – 12 marca [NAGRANIE]
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here