Naga Markets
Jordan Belfort, ‘Wilk z Wall Street’ krytycznie wypowiada się na temat ICO.

Pierwowzór postaci granej przez Leonardo DiCaprio w kasowym Wilku z Wall Street oraz autor książki o tym samym tytule, Jordan Belfort ostrzega przed ICO (initial coin offering, wprowadzenie do obrotu nowej kryptowaluty). Były makler giełdowy, który spędził 22 miesiące w amerykańskim więzieniu w związku z oszustwami giełdowymi nazywa ICO gigantycznym scamem


Dotychczas, w samym tylko 2017 roku przeprowadzono 202 ICO w których pozyskano kapitał o łącznej wartości ponad trzech miliardów dolarów amerykańskich*. Najwięcej nowych kryptowalut powstawało we wrześniu, kiedy to wartość całego rynku kryptowalut skorygowała o ponad 40%. Gdy na najważniejszych coinach lała się krew, światło dzienne ujrzały projekty o łącznej wartości ponad 800 mln USD.ICO to największy scam

W rozmowie z dziennikarzami Financial Times Belfort stwierdził, że ICO to obecnie największy scam na świecie porównując nowe projekty do znanego w świecie tradycyjnych rynków finansowych schematu pump and dump.

Czy wiesz, że…

Pump and dump to rodzaj oszustwa w którym oszust bądź grupa oszustów celowo przedstawia fałszywe informacje o spółce potencjalnym inwestorom. Sprzedając tym sposobem akcje danej firmy oszuści wywołują wzrost ceny jej akcji pozwalając by ta osiągnęła zadowalający ich pułap. Gdy wieści o szybkich wzrostach rozejdą się po rynku do schematu dołączają kolejni, często niczego nie świadomi kupujący w nadziei na szybki zysk. Gdy całe oszustwo osiąga już zbyt duże rozmiary pomysłodawcy pump and dump pozbywają się wcześniej zakupionych akcji wywołując tym samym nagły spadek wyceny spółki, pozostawiając inwestorów z nic nie wartymi papierami.

Prawdopodobnie 85% ludzi stojących za ICO nie ma złych zamiarów, lecz pozostałe pięć czy dziesięć procent chcą Cię oszukać. (…) Wszyscy, łącznie z Twoją babcią chcą dziś kupić kryptowalutę. Nie twierdzę, że z samym rynkiem jest coś nie tak, nie porównuję go do tulipomanii. To wina ludzi, którzy stoją za tym wszystkim i obrzydzają reszcie ideę kryptowalut – stwierdził w rozmowie Belfort dodając, że ICO jest zdecydowanie gorsze od tego co sam niegdyś robił.

Bitcoin koryguje

Sprawdź możliwości platformy eToro i poznaj zalety social tradingu>>>

Po ustanowieniu nowego historycznego szczytu na poziomie $6177 Bitcoin koryguje w rejon górnego ograniczenia chorągiewki, która została pokonana przez byki kilka dni temu. Powrót powyżej wczorajszego maksimum powinien zostać odczytany jako sygnał kontynuacji trendu. Najbliższe wsparcie znajduje się w okolicy $5500 lecz znacznie mocniejsza strefa wsparcia widoczna jest w rejonie równego poziomu $5000.

*dane www.coinschedule.comChcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here