Naga MarketsZnane nazwiska i rozpoznawalne twarze są świetną dźwignią reklamową nie tylko dla sprzedawców garnków czy kołder z włosia alpaki, ale również osób, które myślą o własnym ICO. Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd poinformowała wczoraj, że initial coin offering w promocji którego brał udział znany bokser, Floyd Mayweather okazało się… oszustwem. 


Jeszcze przed oficjalnym ukaraniem twórców Centra Tech Inc. przez SEC, prowadzone przez Sohraba Sharmę oraz Roberta Farkasa ICO wywoływało wiele kontrowersji.

W trakcie ICO Centra Tech zebrało ponad $32 miliony. Jednak 13 grudnia do sądu na Florydzie wpłynął pozew zbiorowy przeciwko właścicielom projektu, w którym inwestorzy doszukiwali się szansy na odzyskanie swoich pieniędzy. Zdaniem oskarżycieli oświadczenia osób stojących za projektem kryptowalutowym były nieprawdziwe, a sprzedane instrumenty pozbawione amerykańskich regulacji.

Sharma oraz Farkas wielokrotnie podpierali się rzekomą współpracą z Visa czy MasterCard. Giganci mieli umożliwić startupowi wprowadzenie do obiegu kart płatniczych, dzięki którym każdy mógłby bez przeszkód korzystać z posiadanych przez siebie kryptowalut w codziennych płatnościach. Co więcej, Centra Tech do współpracy marketingowej znanego, amerykańskiego boksera, Floyda Mayweathera. Sportowiec promując ICO Centry sam naraził się SEC.

Skończyło się na obietnicach

Informowanie o rzekomej współpracy z takimi podmiotami jak Visa i MasterCard oraz silna promocja projektu szybko doprowadziła do zebrania całej sumy docelowej ICO. Jednak kłamstwa twórców Centra Tech szybko wyszły na jaw, a oni sami zostali aresztowani. SEC przyznaje, że Farkas bliski był ucieczki przed wymiarem sprawiedliwości ponieważ jego zatrzymania dokonano już na lotnisku z którego miał uciec poza granice Stanów Zjednoczonych.

Sprawdź ICO naprawdę godne uwagi>>>

Sharma i Farkas zostali skazani za pogwałcenie przepisów o przeciwdziałaniu oszustwom i tych dotyczących obrotu papierami wartościowymi. SEC domaga się również dla obu przedsiębiorców dożywotniego zakazu pełnienia funkcji publicznych i uczestniczenia w ofertach publicznych lub cyfrowych. Ponadto założyciele Centra Tech mają nakaz zwrotu całości pozyskanych w trakcie ICO środków wraz z odsetkami.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDługoterminowe prognozy USD/NOK
Następny artykułTechniczne inspiracje giełdowe – 3 spółki na kwiecień 2018
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here