Naga MarketsJedno z najciekawszych ICO ostatnich miesięcy – AligatoCoin zostaje przedłużone o kolejne, kilkadziesiąt dni. Powodem decyzji jest niewielka ilość zebranych środków, przez co prace nad projektem musiałyby być znacznie okrojone. Byłoby to niesprawiedliwe wobec nas samych, ale przede wszystkim społeczności, która już w nas uwierzyła – tłumaczą współzałożyciele projektu AligatoCoin, Bartosz Juraszek oraz Adrian Dymarczyk. 


W trakcie podzielonego na kilka etapów initial coin offering AligatoCoin sprzedano niemal 4 miliony tokenów. Wartość ta jest co prawda zauważalnie wyższa od softcap’u projektu (minimalnej sumy zebranych środków która pozwala na ogłoszenie sukcesu zbiórki) jednak wciąż daleka od poziomu docelowego sprzedaży, który wynosi 35 mln tokenów.

Whitepaper AligatoCoin, który ma być walutą całego projektu Aligato 2.0 rozpoczyna się słowami – Rynek e-handlu w Polsce i na świecie rozwija się w zawrotnym tempie. Bardzo szybko chłonie nowe technologie, mające ułatwić życie wszystkim korzystającym z platform e-commerce. Jednak te kilka firm, które wiodą prym na rynku światowym, wprowadzają wymagane usprawnienia zbyt wolno, lub wcale. W Aligato uważamy, że można to zrobić lepiej. Czego można spodziewać się po konkurencie najpopularniejszej w Polsce platformy aukcyjnej, Allegro?

Mowa tu przede wszystkim o całościowym systemie płatności opartym o blockchain, dalszej ekspansji już działającego Aligato, przygotowaniu podwalin pod system sztucznej inteligencji, która ma usprawnić proces zakupów czy… budowie autonomicznych dronów dostarczających paczki z zakupionymi na Aligato przedmiotami. Podobne rozwiązania wprowadzają światowi giganci e-commerce – Alibaba czy Amazon. Wprowadzenie w życie wszystkich zapowiedzi Aligato spowoduje, że Polska zyska pozycję lidera rozwoju tej branży.

Zespołowi Aligato doradza między innymi znany i ceniony przez kryptowalutową społeczność Mike Satoshi z którym miałem okazję rozmawiać w trakcie Cryptocurrency World Expo oraz przeprowadzić krótki wywiad. Wśród doradców projektu znajdziemy również, współpracującego niegdyś z Allegro Macieja Dutko czy mającego doświadczenie w branży venture capital oraz private equity Pawła Sobotkowskiego. Za stronę deweloperską Aligato 2.0 odpowiada między innymi Rafał Kiełbus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here