Naga Markets26 czerwca 2013 19:00

Zwykle ciężko pisać o stratach, nawet nie dlatego, że ciężko przyznać się do błędu, ale dlatego że zasiewają pewną wątpliwość.

Tym razem wątpliwości nie mam żadnych. Błędy są ewidentne po mojej stronie. I o ile kilku nie dało się uniknąć to największe obsunięcie kapitału było spowodowane przez pozycję na GBP/AUD, na którą patrzyłem rano mając ewidentny sygnał zamknięcia niemal na zero, ale zaklinałem wykres patrząc na przecięcie Kijun przez Tenkan od góry myśląc, że to zbyt gwałtowne, że się odwróci etc.

Jak na ironię jedną z najważniejszych moich zasad tradingowych jest nie zastanawiać się jeśli chodzi o straty. Ucinać – lepiej później otworzyć po gorszej cenie niż trwać ze stratą. Kolejne wątpliwości mimo ewidentnych sygnałów kosztowały mnie prawie 200 pipsów.

Co do błędów do których mam mniejsze pretensje do siebie to pozycje na Jenie. CHF/JPY dało sygnał pierwsze, miałem zysk prawie 100pipsów i zdecydowałem na nieco agresywniejszą ekspozycję na Jena. Otworzyłem również pozycje na EUR/JPY i GBP/JPY, pozycję na EUR/JPY powiększając przy kolejnym (słabym) sygnale kupna. Przyniosło to ogromną stratę na wszystkich pozycjach.

Co do tego co można było zrobić już po ich otwarciu oprócz zabezpieczenia CHF/JPY na BE, nie mogę mieć specjalnych pretensji. Strata duża, ale Kijun jako że sygnały były na 3 parach wierzyłem w nowy trend na Jenie i po prostu jedynym logicznym działaniem w tym wypadku było trzymanie ich do sygnały sprzedaży.

Reasumując starty powinny być ograniczone o kilka procent, a gdyby nie moje “przeczucie” i to, że na Jenie zwykle zarabiam, transakcje powinny skończyć się w okolicach zera. Tymczasem obsunięcie kapitału wyniosło prawie 20%.

Opisałem się, natomiast to co chcę przekazać to to, że system jest dobry zawiodło najsłabsze ogniwo – JA, czyli osoba, którą ciężko w tym momencie nazwać traderem.


Teraz nowa pozycja. Mimo mojego byczego nastawienia do par z Jenem, EUR/JPY daje sygnał sprzedaży i otwieram pozycję.Ichimoku - zamknięte pozycje na stracie. Nowa transakcja: short ERU/JPYConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here