Naga MarketsIchimoku Kinko Hyo to kompleksowe narzędzie, które umożliwia traderom identyfikowanie panującego trendu oraz  dokonywanie na tej podstawie transakcji kupna, bądź sprzedaży danego instrumentu. Poniżej znajduje się opis dwóch sygnałów, które bazują na Ichimoku.

NZD/USD

W poniedziałek Kiwi umocniło się względem dolara amerykańskiego. Wprawdzie od grudnia mamy do czynienia z trendem wzrostowym, jednakże ostatnie półtora miesiąca cena konsolidowała się w zakresie 0,7174 – 0,7436. Obecnie cena znajduje się na kluczowym oporze wyznaczonym przez spłaszczoną linie Kijun Sen oraz granicę chmury wzrostowej (kumo). Tworzy to aż dwa silne sygnały do zajęcia pozycji długiej. Wszystko zależy od dzisiejszego zamknięcia świecy D1.

EUR/PLN

Ostatni rok przyniósł silne umocnienie polskiej złotówki. Można było zaobserwować to zarówno względem euro, dolara amerykańskiego, czy franka szwajcarskiego. Nikt nie zna przyszłości i nie wie, czy kolejny rok przyniesie dalszą aprecjację PLN, czy może zmianę trendu. Natomiast w perspektywie najbliższych kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu dni, można zauważyć wytracanie impetu spadkowego na EURPLN. 7-ego marca długa świeca wzrostowa zamknęła się powyżej chmury spadkowej. Tworzy to jeden z sygnałów do zajęcia pozycji długiej.

Chcesz poznać więcej sygnałów Ichimoku?

Już dziś poznaj to kompleksowe narzędzie najlepszych japońskich traderów.
Weź udział w szkoleniuConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 12.03.2018
Następny artykułSerwis Poranny BM ING – Amerykanie motorem wzrostów
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here