Naga Markets

Ichimoku sugeruje, że Bitcoin (BTC) może wzrosnąć do 37 tys. dol.Od 27 maja cena Bitcoina (BTC) jest zaskakująco bycza. Co prawda najstarsza kryptowaluta zamykała maj na sporym minusie (ponad -15%), jednak wtorkowa sesja przyniosła test poziomu 32,3 tys. dol. – najwyższego od trzech tygodni – a poniedziałkowe umocnienie było najsilniejszym od marca. Analiza techniczna sugeruje jednak, że do zakończenia niedźwiedziej presji nadal daleko.

  • Z punktu widzenia japońskiego wykresu Ichimoku, BTC może mieć miejsce do odbicia w kierunku 37 tys. dol.
  • Na poziomie tym napotka jednak silną presję ze strony niedźwiedzi – co sugeruje rozkład wolumenu. Dopiero wybicie poziomu 44 tys. dol. zejmie z barkó Bitcoina presję podażową
  • Chcesz handlować kryptowalutami na czołowej giełdzie krypto? Sprawdź ofertę KuCoin – platformy, której zaufały miliony użytkowników na całym świecie.

Bitcoin z punktu widzenia Ichimoku. Jak zachowa się BTC/USD?

Bitcoin ustanowił niechlubny rekord zamknięcia dziewięciu tygodni spadkowych z rzędów, co jest bezprecedensowym zachowaniem cen w porównaniu do ponad dziesięcioletniej historii aktywa. Jednak od początku tego tygodnia, kupujący powrócili na rynek i wypchnęli BTC ponad cały zakres handlowy z ostatnich dwóch tygodni i znacznie powyżej 50% zasięgu tygodniowej świecy spadkowej z 9 maja, kiedy przez chwilę cena schodziła do poziomu 25 tys. dol.Ciekawym spojrzeniem na wykres BTC jest nałożenie na niego średnich Ichimoku. Jeżeli nie miałeś wcześniej do czynienia z tą japońską techniką inwestycyjną, więcej na jej temat znajdziesz w tym miejscu.

Jeśli cena Bitcoina zamknie się powyżej dziennej Kijun-Sen powyżej 31 350 dol., wtedy BTC ma otwartą drogę do osiągnięcia obszaru 37 tys. dol. Dodatkowo, profil wolumenu 2022 jest bardzo cienki, pomiędzy obecnym obszarem a wspomnianym poziomem docelowym, co powinno ułatwić jego przetestowanie. W tym punkcie byki mogą jednak ponownie natknąć się na sprzedających, co zwiększy presję podażową.

Ichimoku sugeruje, że Bitcoin (BTC) może wzrosnąć do 37 tys. dol.
Bitcoin w ujęciu dziennym na wykresie Ichimoku Kinko Hyo. Źródło: KuCoin

Jeśli byki chcą zapewnić rynek, że nowy trend wzrostowy ma się rozpocząć, będą musiały popchnąć Bitcoina do okolic 44 tysięcy dolarów. W takim scenariuszu BTC wywoła “idealne bycze wybicie Ichimoku”, dając bykom drogę potrzebną do ponownego przetestowania maksimów wszech czasów.

Podczas gdy ceny akcji pozostają na terytorium rynku niedźwiedzia, a surowce/towary utrzymują się na rekordowo wysokich poziomach, prawdopodobne jest przynajmniej tymczasowe odwrócenie trendu. Jeśli stare porzekadło analizy technicznej “wolumen poprzedza cenę” ponownie się sprawdzi, inwestorzy powinni zobaczyć wyprzedaż ropy naftowej, podczas gdy akcje i Bitcoin wzrosną.

Partnerem portalu Comparic.pl jest giełda kryptowalut KuCoin, oferująca dostęp do ponad 600 altcoinów oraz głównych kryptowalut.

 

NED

Już teraz zarejestruj się bezpłatnie i odbierz bonus do 500 USD. Sprawdź możliwości handlu na cyfrowych aktywach.

Ponad 15% spadku w maju

Bitcoin zamknął kolejny miesiąc i był to niestety kolejny  miesiąc spadkowy. Po deprecjacji o 17,3% w kwietniu, w maju kryptowaluta dodała 15,6% do deprecjacji. Ta mogłaby być jeszcze mocniejsza, niedźwiedzie zatrzymały się jednak na wsparciu z ubiegłorocznych wakacji oraz 50-miesięcznej średniej ruchomej ostatni raz testowanej podczas pandemicznych dołków z marca 2020 r.

BTC w ubiegłym miesiącu wyraźnie podążał między innymi za rynkiem akcji. W tym samym czasie indeks S&P 500 oddawał 8,8% (najwięcej od początku pandemii), a technologiczny Nasdaq 100 zaliczył tąpnięcie o 13,4%.

Według danych historycznych dotyczących sezonowości, czerwiec jest jednym z lepszych miesięcy dla BTC. Średnia stopa zwrotu w tym okresie wynosi 10%. Sezonowość sugerowała również, że kwiecień i maj zamykają się zazwyczaj na czerwono, 2022 rok nie spełnił jednak statystycznych oczekiwań.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here