Naga MarketsIchimoku kinko hyo: Zapraszam na przegląd kilku ciekawie wyglądających par techniką Ichimoku. Są to wykresy dzienne, potwierdzenie jest z wykresów tygodniowych dlatego powinny być one aktualne przez dłuższy czas. Dlaczego wykresy dzienne? Są one najważniejszym okresem czasowym, na podstawie którego podejmowane są długoterminowe decyzje, dlatego sygnały na nich są o wiele bardziej wymowne niż na mniejszych. Pozwalają również grać z dużym spokojem, nawet osobom, które pracują zawodowo i to praktycznie niezależnie od godzin w jakich mamy wolny czas. Można je analizować rano i podejmować decyzje inwestycyjne, można również robić to późnym wieczorem po zamknięciu USA.
Technika Ichimoku z kolei narzuca nam prawidłowe zachowania, czyli grę z trendem, wchodzenie najczęściej po korektach zgodnie z tym co mówi nam wyższy okres czasowy.

EUR/NZD:

Po wczorajszej dużej wyprzedaży na EUR/NZD para wybiła z chmury spadkowej dając silny sygnał spadkowy. Dzisiaj nastąpiła szybka korekta i również odbiła od chmury. Dzięki temu można rozważać otwarcie pozycji krótkich ze stop lossem właśnie nad dzisiejszą świecą.

Ichimoku kino hyo EUR/NZD

GBP/CHF:

Cena po wyjściu z chmury we wtorek dała słaby sygnał sprzedaży. Wczoraj nastąpiła dość gwałtowna korekta, a dzisiaj znowu może być wybicie z Kumo. Jeśli tak sie stanie będzie to sygnał do zawarcia pozycji krótkiej. Pamiętać trzeba jednak, że na wykresie tygodniowym jest to jedynie korekta w długoterminowym trendzie wzrostowym, dlatego też cel pozycji nie będzie zbyt oddalony ceny jednak stosunek zakładanego zysku do SL powinien być większy niż 2:1.

Ichimoku GBP/CHF

USD/TRY:

Para odbija od linii Kijun i może być to okazja do wejścia w pozycję długą.  Trend jest wzrostowy bez wątpienia, dlatego takie zagranie może być dobrym pomysłem.

Ichimoku USD/TRYtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here