Naga MarketsZapraszam na przegląd kilku ciekawie wyglądających par techniką Ichimoku. Są to wykresy dzienne, potwierdzenie jest z wykresów tygodniowych dlatego powinny być one aktualne przez dłuższy czas. Dlaczego wykresy dzienne? Są one najważniejszym okresem czasowym, na podstawie którego podejmowane są długoterminowe decyzje, dlatego sygnały na nich są o wiele bardziej wymowne niż na mniejszych. Pozwalają również grać z dużym spokojem, nawet osobom, które pracują zawodowo i to praktycznie niezależnie od godzin w jakich mamy wolny czas. Można je analizować rano i podejmować decyzje inwestycyjne, można również robić to późnym wieczorem po zamknięciu USA.
Technika Ichimoku z kolei narzuca nam prawidłowe zachowania, czyli grę z trendem, wchodzenie najczęściej po korektach zgodnie z tym co mówi nam wyższy okres czasowy.

Dzisiaj dość podobny przegląd do wczorajszego dlatego, że na wykresie dziennym jednak wszystko dzieje się wolniej, za to sygnały są dość pewne:AUD/USD:

Cena weszła w chmurę jednak widać już reakcję podaży. Ta sesja może zakończyć się sporym odwrotem byków i dobrym sygnałem do zajmowania pozycji krótkich z Ichimoku. Pozostaje obserwacja.

Ichimoku przegląd wykresów dziennych 28 sierpnia 2014: AUDUSD, EURPLN, USDCAD, XAUUSDEUR/PLN:

Para tylko do pokazania, że Ichimoku działa i na wykresie dziennym często daje dużo spokojnych okazji do otwierania pozycji. Cena odbijała od Kijun 4-krotnie i wreszcie znacząco wzrosła. W zależności od miejsca otwierania pozycji można było już zarobić 7-4 razy więcej niż początkowy stop loss. Kilka razy również pisałem o tej możliwości.

Ichimoku przegląd wykresów dziennych 28 sierpnia 2014: AUDUSD, EURPLN, USDCAD, XAUUSDUSD/CAD:

Mocna korekta na Loonie. Cena wczoraj odbiła od linii Kijun i dzisiaj potwierdza jej działanie dodatkowo formując pin bar. Jeśli sesja zakończy się tak lub wyżej, warto rozważać pozycje długie. Na wykresie tygodniowym od dołu bronić będzie kurs górne ograniczenie chmury wzrostowej, która pokazuje jeszcze że w najbliższej przyszłości para powinna być wyżej.

invest

Ichimoku przegląd wykresów dziennych 28 sierpnia 2014: AUDUSD, EURPLN, USDCAD, XAUUSDXAU/USD:

Zgodnie z wczorajszą analizą Złoto może dać dobry sygnał sprzedaży jeśli odbije od chmury. Cena dotarła niemal idealnie do linii Kijun i obecnie wybija w dół. Niewątpliwie jeśli utworzy się jakiś sygnał do sprzedaży (np. dzisiejsza świeca uformuje pin bar lub kolejna będzie spadkowa) można będzie otwierać pozycje krótkie. Obraz wzmacnia jeszcze wykres tygodniowy, na którym cena powoli wychodzi dołem z chmury.

Ichimoku przegląd wykresów dziennych 28 sierpnia 2014: AUDUSD, EURPLN, USDCAD, XAUUSDJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here