Naga MarketsZapraszam na przegląd kilku ciekawie wyglądających par techniką Ichimoku. Są to wykresy dzienne, potwierdzenie jest z wykresów tygodniowych dlatego powinny być one aktualne przez dłuższy czas. Dlaczego wykresy dzienne? Są one najważniejszym okresem czasowym, na podstawie którego podejmowane są długoterminowe decyzje, dlatego sygnały na nich są o wiele bardziej wymowne niż na mniejszych. Pozwalają również grać z dużym spokojem, nawet osobom, które pracują zawodowo i to praktycznie niezależnie od godzin w jakich mamy wolny czas. Można je analizować rano i podejmować decyzje inwestycyjne, można również robić to późnym wieczorem po zamknięciu USA.
Technika Ichimoku z kolei narzuca nam prawidłowe zachowania, czyli grę z trendem, wchodzenie najczęściej po korektach zgodnie z tym co mówi nam wyższy okres czasowy.

AUD/USD:Para pozostaje pod chmurą i obecnie zbliżyła się do dolnego jej ograniczenia, gdzie znajduje się również linia Kijun. Mimo, że silne wsparcie znajduje się około 120 pipsów od ceny, pozycja krótka może mieć około 30pipsów stop loss co dałoby stosunek zysku do ryzyka 4:1.

Ichimoku przegląd wykresów dziennych 27 sierpnia 2014: AUDUSD, EURPLN, GBPJPY, XAUUSDEUR/PLN:

Para od dłuższego czasu respektuje linię Kijun i było wiele okazji do wejścia w pozycję długą z niewielkim stop lossem. Jeśli znowu będzie korekta spadkowa warto rozważać pozycje długie.

Ichimoku przegląd wykresów dziennych 27 sierpnia 2014: AUDUSD, EURPLN, GBPJPY, XAUUSDGBP/JPY:

Funt do Jena dał wczoraj sygnał sprzedaży. Wykres tygodniowy nie wygląda za dobrze, jednak zabezpieczając pozycję krótką zaraz nad maksimum z poniedziałku można osiągnąć nawet zysk do ryzyka 6:1 celując w ostatnie minima.

Ichimoku przegląd wykresów dziennych 27 sierpnia 2014: AUDUSD, EURPLN, GBPJPY, XAUUSDXAU/USD:

invest

Na złocie może być ciekawy sygnał sprzedaży. Po tym jak cena wybiła w zeszłym tygodniu z chmury, trwa korekta. Jeśli nastąpi odbicie od dolnego ograniczenia Kumo i linii Tenkan lub Kijun (są blisko siebie i blisko Senkou Span B co jeszcze wzmacnia ten poziom). Warto obserwować!

Ichimoku przegląd wykresów dziennych 27 sierpnia 2014: AUDUSD, EURPLN, GBPJPY, XAUUSDJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here