Naga Markets


Zapraszam na przegląd kilku ciekawie wyglądających par techniką Ichimoku. Są to wykresy dzienne, potwierdzenie jest z wykresów tygodniowych dlatego powinny być one aktualne przez dłuższy czas. Dlaczego wykresy dzienne? Są one najważniejszym okresem czasowym, na podstawie którego podejmowane są długoterminowe decyzje, dlatego sygnały na nich są o wiele bardziej wymowne niż na mniejszych. Pozwalają również grać z dużym spokojem, nawet osobom, które pracują zawodowo i to praktycznie niezależnie od godzin w jakich mamy wolny czas. Można je analizować rano i podejmować decyzje inwestycyjne, można również robić to późnym wieczorem po zamknięciu USA.
Technika Ichimoku z kolei narzuca nam prawidłowe zachowania, czyli grę z trendem, wchodzenie najczęściej po korektach zgodnie z tym co mówi nam wyższy okres czasowy.
Dzisiaj tylko dwie pary, ponieważ na innych nie widać żadnych nowych sygnałów:

EUR/SEK:

Na parze obowiązuje sygnał sprzedaży. Kurs po wybiciu z chmury konsoliduje od ponad tygodnia w okolicach dolnego ograniczenia chmury pozwalając na otwieranie pozycji krótkich.

Ichimoku przegląd wykresów dziennych 25 sierpnia 2014: EURSEK, GBPJPYGBP/JPY:

Cały czas Funt do Jena może dać ciekawy sygnał sprzedaży. Jeśli dzisiejsza świeca dzienna zamknie się poniżej chmury, a najlepiej również poniżej linii Kijun będzie to dobra okazja do otwierania shortów.

Martwić niedźwiedzie może jedynie wygląd wykresu tygodniowego ponieważ, wygląda na to, że korekta na GBP/JPY może pójść bokiem i cena nie spadnie znacząco.

GBPJPYDaily 25 sierpnia 2014 (2)

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRekordowa kara w historii bankowości – 51mld złotych!
Następny artykułAktywność handlowa GAIN Capital w górę o 29.3% r/r
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here