Naga MarketsZapraszam na przegląd kilku ciekawie wyglądających par techniką Ichimoku. Są to wykresy dzienne, potwierdzenie jest z wykresów tygodniowych dlatego powinny być one aktualne przez dłuższy czas. Dlaczego wykresy dzienne? Są one najważniejszym okresem czasowym, na podstawie którego podejmowane są długoterminowe decyzje, dlatego sygnały na nich są o wiele bardziej wymowne niż na mniejszych. Pozwalają również grać z dużym spokojem, nawet osobom, które pracują zawodowo i to praktycznie niezależnie od godzin w jakich mamy wolny czas. Można je analizować rano i podejmować decyzje inwestycyjne, można również robić to późnym wieczorem po zamknięciu USA.
Technika Ichimoku z kolei narzuca nam prawidłowe zachowania, czyli grę z trendem, wchodzenie najczęściej po korektach zgodnie z tym co mówi nam wyższy okres czasowy.
Dzisiaj tylko dwie pary, ponieważ na innych nie widać żadnych nowych sygnałów:
EUR/NZD:
Cały czas ważny jest sygnał wybicia z chmury. Jest on słabym sygnałem, ale w zależności od doboru stop lossa może przynieść dużo większy zysk niż ryzyko. Na wykresie dziennym są spadki, ale pierwszy opór w przypadku korekty, znajduje się ponad 200 pipsów od obecnej ceny.

 Ichimoku – przegląd wykresów dziennych 21 sierpnia 2014: EURNZD, GBPJPY

 

GBP/JPY:
Bardzo dobry sygnał może pojawić się na Funcie do Jena. Cena doszła do linii Kijun, okolic dolnego ograniczenia Kumo (chmury) oraz znajduje się tam techniczny opór. To wszystko składa się na naprawdę silny poziom. Odbicie od niego będzie sygnałem sprzedaży, a SL można stawiać powyżej dzisiejszej świecy. Celując nawet w ostatnie minimum powinno dać to potencjalny zysk do ryzyka 3:1. Jeśli cel byłby na następnym technicznym wsparciu, dawałoby to ponad 200 pipsów zysku.

 

Ichimoku – przegląd wykresów dziennych 21 sierpnia 2014: EURNZD, GBPJPY

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułS&P500 według Consilium Invest
Następny artykułFXCM: lipcowe wolumeny w górę o 3.5% m/m
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here