Naga MarketsZapraszam na przegląd kilku ciekawie wyglądających par techniką Ichimoku. Są to wykresy dzienne, potwierdzenie jest z wykresów tygodniowych dlatego powinny być one aktualne przez dłuższy czas. Dlaczego wykresy dzienne? Są one najważniejszym okresem czasowym, na podstawie którego podejmowane są długoterminowe decyzje, dlatego sygnały na nich są o wiele bardziej wymowne niż na mniejszych. Pozwalają również grać z dużym spokojem, nawet osobom, które pracują zawodowo i to praktycznie niezależnie od godzin w jakich mamy wolny czas. Można je analizować rano i podejmować decyzje inwestycyjne, można również robić to późnym wieczorem po zamknięciu USA.
Technika Ichimoku z kolei narzuca nam prawidłowe zachowania, czyli grę z trendem, wchodzenie najczęściej po korektach zgodnie z tym co mówi nam wyższy okres czasowy:
EUR/NZD:
Para wybija z chmury spadkowej. Jest to słaby sygnał kupna, natomiast godny rozważenia. Długoterminowy trend (tygodniowy) jest na parze spadkowy, jednak możliwość większej korekty jest dość realna.

 

Ichimoku - przegląd wykresów dziennych 20 sierpnia 2014: EURNZD, EURPLN, EURSEK, GBPNZD

 

EUR/PLN:
Na parze Euro Złoty trwa trend wzrostowy na wykresie dziennym. Para respektuje linię Kijun jako wsparcie, dlatego ewentualne pozycje długie mogą być dobrym pomysłem. Troszkę przeszkadza wykres tygodniowy ponieważ cena zbliża się do chmury, ale i tak ewentualny long zabezpieczony stop lossem poniżej ostatniego minimum, będzie niósł ze sobą potencjał ponad 2 x większy od możliwej straty.

 

Ichimoku - przegląd wykresów dziennych 20 sierpnia 2014: EURNZD, EURPLN, EURSEK, GBPNZD

 

EUR/SEK:
O sygnale sprzedaży na tej parze pisałem wcześniej. Obecnie trwa korekta wzrostowa, która daje okazję na otwieranie pozycji z bardzo niewielkim stop lossem (powyżej poniedziałkowego maksimum). Może dać to pozycję z potencjałem nawet 10:1 jeśli chodzi o zysk do ryzyka.

 

Ichimoku - przegląd wykresów dziennych 20 sierpnia 2014: EURNZD, EURPLN, EURSEK, GBPNZD

 

GBP/NZD:
Para GBP/NZD odbija. Pokazywałem ją już dwukrotnie jako okazję do zajmowania pozycji długiej, ostatnio podczas korekty. Longi już miałyby zysk ponad dwukrotnie większy niż zakładana strata. Pierwszym celem transakcji niewątpliwie będzie maksimum z zeszłej środy. Kolejny to silny opór ze stycznia, co daje 450 pipsowe pole do wzrostów.

 

Ichimoku - przegląd wykresów dziennych 20 sierpnia 2014: EURNZD, EURPLN, EURSEK, GBPNZDtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAUDNZD – spojrzeniem Consilium Invest
Następny artykułMiędzynarodowa giełda kryptowalut uruchamia aplikację mobilną
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here