Naga Markets

himoku kinko hyo: Zapraszam na przegląd kilku ciekawie wyglądających par techniką Ichimoku. Są to wykresy dzienne, potwierdzenie jest z wykresów tygodniowych dlatego powinny być one aktualne przez dłuższy czas. Dlaczego wykresy dzienne? Są one najważniejszym okresem czasowym, na podstawie którego podejmowane są długoterminowe decyzje, dlatego sygnały na nich są o wiele bardziej wymowne niż na mniejszych. Pozwalają również grać z dużym spokojem, nawet osobom, które pracują zawodowo i to praktycznie niezależnie od godzin w jakich mamy wolny czas. Można je analizować rano i podejmować decyzje inwestycyjne, można również robić to późnym wieczorem po zamknięciu USA.
Technika Ichimoku z kolei narzuca nam prawidłowe zachowania, czyli grę z trendem, wchodzenie najczęściej po korektach zgodnie z tym co mówi nam wyższy okres czasowy.

Dzisiaj szybki przegląd 3 par, które wyglądają dość ciekawie:GBP/PLN:

Egzotyczna para, dla nas nieco mniej ponieważ jest w niej Złoty. Dzisiaj może być wybicie z chmury, co będzie sygnałem kupna. Trend długoterminowy jest bez wątpienia wzrostowy dlatego taka pozycja może być dobrym pomysłem. Uwaga jednak na jutrzejsze referendum niepodległościowe, które jednak powinno zakończyć się dla Funta pozytywnie. Stop loss dla takiej pozycji to wczorajsze minimum.

Co istotne pozycji buy nie będzie zagrażał rozszerzony spread, który jutro jest bardzo prawdopodobny.

Ichimoku GBP/PLN NZD/JPY:

Para dała wczoraj sygnał kupna. Dzisiaj spadła nieco dając możliwość otwarcia pozycji po jeszcze lepszym kursie. Na wykresie tygodniowym trend również wzrostowy. Może to być bardzo dobra, długoterminowa pozycja.

Ichimoku NZD/JPYUSD/CAD:

XTB

Będące w trendzie wzrostowym Loonie spadło dzisiaj do linii Kijun oraz Tenkan. Jeśli sesja zakończy się odbiciem, a jeszcze lepsze wzrostem, będzie to sygnał kupna.

Ichimoku USD/CAD

Wspomóż nas! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski pod artykułem.

Ponieważ cały portal jest dostępny dla czytelników za darmo, zarabiamy tylko na ruchu. Możesz nas wesprzeć i nic Cię to nie będzie kosztowało. Zapraszamy do polubienia naszego fanpage’a, wpisania adresu e-mail w newsletter (pomarańczowa strzałka u góry) oraz subskrypcji konta Youtube.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułBank Anglii: Doceniamy, ale nie boimy się Bitcoina
Następny artykułWolumeny CME Group o 20% w górę
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

2 KOMENTARZE

  1. Nie ma co sypać głowy popiołem. Trading to reakcja na to co się wydarzy. Jak spadnie to spadnie – dla mnie nie będzie pozycji. Jeśli wzrośnie to wtedy long – bez przewidywania 😉

  2. Moim skromnym zdaniem na Loonie cena zamknie się pod Kijun-sen i spadnie jeszcze co najmniej do chmury. 🙂
    Jeśli nie to posypię głowę popiołem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here