Naga Markets

Ichimoku kinko hyo: Zapraszam na przegląd kilku ciekawie wyglądających par techniką Ichimoku. Są to wykresy dzienne, potwierdzenie jest z wykresów tygodniowych dlatego powinny być one aktualne przez dłuższy czas. Dlaczego wykresy dzienne? Są one najważniejszym okresem czasowym, na podstawie którego podejmowane są długoterminowe decyzje, dlatego sygnały na nich są o wiele bardziej wymowne niż na mniejszych. Pozwalają również grać z dużym spokojem, nawet osobom, które pracują zawodowo i to praktycznie niezależnie od godzin w jakich mamy wolny czas. Można je analizować rano i podejmować decyzje inwestycyjne, można również robić to późnym wieczorem po zamknięciu USA.
Technika Ichimoku z kolei narzuca nam prawidłowe zachowania, czyli grę z trendem, wchodzenie najczęściej po korektach zgodnie z tym co mówi nam wyższy okres czasowy.

AUD/JPY:O parze pisałem już wczoraj. Pojawił się sygnał kupna, który mógł zostać wykorzystany do otwarcia pozycji długiej.  Linia Kijun wyraźnie działa i popyt uaktywnia się po testach wsparcia. Sygnał ten wzmacnia jeszcze górny poziom oporu (można o nim przeczytać w dzisiejszej analizie Price Action). Pozycja długa będzie zgodna z trendem wzrostowym, dlatego jest warta rozważenia.

Ichimoku Price Action

EUR/AUD:

Euro do Dolara australijskiego wybiło z chmury spadkowej dając wczoraj silny sygnał sprzedaży. Blokować spadki może dolne ograniczenie Kumo na wykresie tygodniowym, ale i tak pozycja wydaje się być ciekawa. Obecnie stop loss to koło 100 pipsów, a target 500. W trakcie sesji można było otwierać pozycję z dużo mniejszym poziomem SL.

Ichimoku EUR/AUD

EUR/NZD:

XTB

Tutaj z kolei szykuje się sygnał long na Euro. Cena w piątek wybiła z chmury dzisiaj i wczoraj testuje jej górne ograniczenie i jeśli zamknie się na wzroście będzie to prawidłowy sygnał long. Obraz wzmacnia jeszcze wykres tygodniowy, który mimo, że jest spadkowy zwiastuje głębszą korektę po przebiciu linii Kijun. Zasięgiem korekty będzie zarówno dolne ograniczenie Kumo z W1, jak i opór w okolicach 1.6100. Zasięg ponad 250 pips, SL 50-80.

Ichimoku EUR/NZD

Wspomóż nas! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski pod artykułem.

Ponieważ cały portal jest dostępny dla czytelników za darmo, zarabiamy tylko na ruchu. Możesz nas wesprzeć i nic Cię to nie będzie kosztowało. Zapraszamy do polubienia naszego fanpage’a, wpisania adresu e-mail w newsletter (pomarańczowa strzałka u góry) oraz subskrypcji konta Youtube.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here