Naga MarketsWitam po przerwie spowodowanej urlopem. Zaczynamy nowy tydzień i już widać kilka potencjalnych sygnałów. Dzisiaj opublikuję również wyniki analiz sprzed 2 tygodni. Pozycje na XAU/USD oraz USD/ZAR rozwinęły się imponująco.

 Są to wykresy dzienne, potwierdzenie jest z wykresów tygodniowych dlatego powinny być one aktualne przez dłuższy czas. Dlaczego wykresy dzienne? Są one najważniejszym okresem czasowym, na podstawie którego podejmowane są długoterminowe decyzje, dlatego sygnały na nich są o wiele bardziej wymowne niż na mniejszych. Pozwalają również grać z dużym spokojem, nawet osobom, które pracują zawodowo i to praktycznie niezależnie od godzin w jakich mamy wolny czas. Można je analizować rano i podejmować decyzje inwestycyjne, można również robić to późnym wieczorem po zamknięciu USA.
Technika Ichimoku z kolei narzuca nam prawidłowe zachowania, czyli grę z trendem, wchodzenie najczęściej po korektach zgodnie z tym co mówi nam wyższy okres czasowy.

AUD/JPY:

Para znajduje się w trendzie wzrostowym, pokonała ważny opór jednak ostatnie sesje to korekta spadkowa.  Na wykresie tygodniowym cena zbliża się do górnego ograniczenia chmury i linii Tenkan co powinno stanowić wsparcie. Również na wykresie dziennym wygląda to dość dobrze ponieważ kurs dotarł do linii niebieskiej czyli Kijun. Jeśli nastąpi odbicie to zwiastować powinno powrót do wzrostów. Taka pozycja bez wątpienia będzie godna rozważenia.

Ichimoku AUDJPY

EUR/CAD:

Na parze Euro do Dolara kanadyjskiego trwa również korekta wzrostowa. Cena dotarła do linii Kijun i już widać reakcję. Jeśli dzisiejsza sesja będzie spadkowa można otwierać pozycje krótkie ze stop lossem powyżej dzisiejszego maksimum. Spoglądając na wykres 4-godzinny widać świecę pin bar, która przez bardziej agresywnych traderów już mogła zostać wykorzystana do otwarcia krótkiej pozycji. Zlecenie sell limit na 50% jej zniesienia z 12 pipsowym SL byłoby w tym momencie na ponad 20 pipsowym zysku. Zasięg spadków to kolejne 280 czyli taka pozycja może mieć nawet stosunek zysku do ryzyka 25:1!

Ichimoku EURCADGBP/CHF:

Tutaj sygnał pojawił się na piątkowej sesji i było nim wyjście dołem z chmury. Na wykresie tygodniowym trend jest wzrostowy co powoduje, że nie jest to silny sygnał, natomiast ostrożne zagranie, z celem 4x większym niż SL (ten powinien być na piątkowym maksimum), może być dobrym pomysłem.

Ichimoku GBPCHF

Więcej o technice Ichimoku dowiedzieć się będzie można na szkoleniu organizowanych przez Forex University: LINK a także w darmowej strefie Learn na Comparic: LINKConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here