Naga Markets

Ichimoku. Dzisiaj podsumowanie otwartych i zamkniętych pozycji. Oraz nowe możliwości.

Zapraszam na przegląd kilku ciekawie wyglądających par techniką Ichimoku. Są to wykresy dzienne, potwierdzenie jest z wykresów tygodniowych dlatego powinny być one aktualne przez dłuższy czas. Dlaczego wykresy dzienne? Są one najważniejszym okresem czasowym, na podstawie którego podejmowane są długoterminowe decyzje, dlatego sygnały na nich są o wiele bardziej wymowne niż na mniejszych. Pozwalają również grać z dużym spokojem, nawet osobom, które pracują zawodowo i to praktycznie niezależnie od godzin w jakich mamy wolny czas. Można je analizować rano i podejmować decyzje inwestycyjne, można również robić to późnym wieczorem po zamknięciu USA.
Technika Ichimoku z kolei narzuca nam prawidłowe zachowania, czyli grę z trendem, wchodzenie najczęściej po korektach zgodnie z tym co mówi nam wyższy okres czasowy.Dzisiaj krótki przegląd ponieważ nie bardzo widać jakieś okazje do zajmowania pozycji techniką Ichimoku na wykresach dziennych. Najpierw krótkie podsumowanie sygnałów które się pojawiały:

AUD/USD – sygnał 8 września. Pozycja 400 popsów na plusie. Brak sygnałów zamykania.  Do wsparcia 60 pipsów

EUR/AUD – sygnał zakończył się stop lossem 85 pips.

EUR/CAD – pozycja otwarta po sygnale 15 września. Cześć pozycji mogła zostać zamknięta po osiągnięciu poprzedniego minimum (250 pips przy 100 pips SL). Możliwy wkrótce sygnał ponownego otwarcia.

GBP/PLN – pozycja zamknięta po wynikach referendum w Szkocji. Około 800 pips zysku.

NZD/JPY – pozycja otwarta po sygnale wybicia z chmury. Brak przeciwnego sygnału. SL 65 pipsów na 87.1 od poziomu otwarcia bez zmian. Cena zbliża się do wsparcia tworzonego przez Kumo oraz linię Kijun.

XTB

GBP/CHF – Pozycja zamknięte na SL 40 pips. Sygnał 15 września.

USD/TRY – sygnał otwarcia pozycji z przecięcia linii Kijun przez Tenkan 16 września. Otwarcie 17 września. SL około 200 pips, zysk na tą chwilę 200.

USD/ZAR – pozycja otwarta 29 sierpnia.  SL 600pips, 4500 zysku w tej chwili.

XAU/USD – pozycja z 1 września. SL około 90 pips. Zysk 600. Cel to 1187.

Teraz dwa wykresy:

AUD/JPY:

Para dała sygnał kupna 15 września po 96.75 (była możliwość otwarcia pozycji rano jeszcze korzystniej). Wczoraj cena zamknęła się pod linią Kijun co kazało zamknąć pozycję w okolicach 96.90 – 96.70 (cena z godzin porannych). W zależności od momentu otwarcia i zamknięcia, pozycja zakończyła się na małym plusie bądź małym minusie.

Ichimoku AUD/JPYGBP/USD:

Para będąca w trendzie spadkowym od 11 sesji jest w trakcie korekty. Obecnie doszła ona do linii Kijun. Spadek w piątek już był sygnałem sprzedaży, teraz cena jest na 50% zniesienia tej świecy i można rozważać otwarcie krótkiej pozycji. Cofnięcie się poniżej Kijun będzie kolejnym sygnałem do otwarcia. Natomiast jeśli dzisiejsza świeca zamknie się powyżej tej linii traderzy grający Ichimoku będą zamykać pozycje.

Ichimoku GBP/USDŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułBitcoin nie podlega opodatkowaniu VAT
Następny artykuł„Wyżej być nie może!” – sprzedaję EUR/GBP, USD/CAD znowu w grze.
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here