Naga MarketsIchimoku kinko hyo: Zapraszam na przegląd kilku ciekawie wyglądających par techniką Ichimoku. Są to wykresy dzienne, potwierdzenie jest z wykresów tygodniowych dlatego powinny być one aktualne przez dłuższy czas. Dlaczego wykresy dzienne? Są one najważniejszym okresem czasowym, na podstawie którego podejmowane są długoterminowe decyzje, dlatego sygnały na nich są o wiele bardziej wymowne niż na mniejszych. Pozwalają również grać z dużym spokojem, nawet osobom, które pracują zawodowo i to praktycznie niezależnie od godzin w jakich mamy wolny czas. Można je analizować rano i podejmować decyzje inwestycyjne, można również robić to późnym wieczorem po zamknięciu USA.
Technika Ichimoku z kolei narzuca nam prawidłowe zachowania, czyli grę z trendem, wchodzenie najczęściej po korektach zgodnie z tym co mówi nam wyższy okres czasowy.

Zaczynamy:

AUD/USD:

O możliwym sygnale sprzedaży na parze pisałem już od jakiegoś czasu. Cena w piątek odbiła od chmury i obecnie wydaje się, że pozycja krótka może być dobrym pomysłem. Stop loss ponad ostatnim maksimum to około 35pips, do minimum jest powyżej 80. Nie jest to idealny sygnał, więc warto się poważnie zastanowić przed wejściem.

Ichimoku AUD/USD

USD/ZAR:

Ciekawy sygnał pojawił się wczoraj na dość egzotycznej parze Dolar do Randa południowoafrykańskiego. Cena wybiła z chmury tworząc wyraźne minimum, które stanowić może stop loss dla pozycji długich. Wykres tygodniowy również wspomaga byki, ponieważ cena utrzymuje się w okolicach górnego ograniczenia chmury.

Ichimoku USD/ZAR

XAU/USD:

Również na Złocie pojawił się wreszcie sygnał, o którym pisałem wcześniej. Cena odbiła w czwartek od linii Kijun i dolnego ograniczenia Kumo. Na wykresie tygodniowym możliwe jest wybicie z chmury, co jeszcze wzmocni sygnał. Warto obserwować!

Ichimoku ZłotoConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here